Kad be reikalo nekauktų gaisro signalizacija

Kai instaliuojame namie signalizaciją, kai samdoma apsaugos tarnyba, mes tikimės, kad padarėme geriausia, ką galėjome, dėl savo namų. Signalizacija ir visos apsaugos paslaugos padės užtikrinti namų saugumą ir sumažinti mūsų nerimą dėl galimų nelaimių. Tačiau dažniausiai signalizacija suveikia, kai nieko blogo nebūna nutikę. Tiesiog pamirštame suvesti kodą, pametame tą lapuką su kodu, o gal dūmai nuo svylančio blyno taip užtvindo virtuvę, kad detektoriai į juos reaguoja kaip į gaisrą, ir tada visos apsaugos paslaugos sukyla ant kojų. Šį kartą pamąstykime apie tai, ką daryti, kad gaisro signalizacija nekauktų be reikalo.

Saugos tarnyba atvažiavo be reikalo

Gaisrai ir saugaŠtai pas poną Petrą pusryčiaujant pasibeldė apsaugos tarnyba. Išsigandęs Petras tik su chalatu atidarė duris ir paklausė, kas nutiko. Tarnybos vyras paklausė, ar pas jus gaisras. Aišku, kad ne gaisras, atsakė Petras – pusryčiai, o ne gaisras. Vyrai užėjo į vidų ir greitai viską suprato per atidarytą virtuvės fortkę ritosi jau turbūt paskutinis prisvilusio kiaušinio dūmelis, ant virtuvės stalo dar gulėjo jo likučiai, o keptuvė ant dujinės dar buvo neataušusi. Šalia dujinės lubose – gaisro signalizacija. Saugos tarnyba pasakė, kad gavo signalą dėl gaisro, o prisiskambinti Petrui nepavyko. A, turbūt palikau miegamajame telefoną – sumojo Petras. Deja, jau per vėlai. Jeigu saugos tarnyboms tenka važiuoti dėl netikrų iškvietimų, galiausiai už juos gali tekti ir susimokėti. Ką daryti, kad tokių atvejų būtų išvengta?

Kaip instaliuoti signalizaciją

Visų pirma, jau instaliuojant gaisro signalizaciją, reikėtų pasirūpinti, kad ji būtų tikrai reikiamoje vietoje. Gaisruose žmonės sudega dažniausiai miegodami. Protingiausia yra signalizaciją dėti būtent miegamajame ar kitoje erdvėje, esančioje toliau nuo ugnies židinio. Jeigu dūmai pakils dėl židinyje deginamo plastikinio butelio ar prisvilusio blyno virtuvėje, tai tie dūmai nepasieks toliau esančios signalizacijos. Tačiau, jeigu tai bus tikras gaisras, jo nepaslėpsi. Tuomet ir signalizacija kauks. O be reikalo erzinti signalizaciją dūmais tikrai neverta. Galiausiai, reikėtų ir telefoną visada su savimi turėti, jeigu jau turite ir signalizaciją. Maža ką – bet kada gali tarnyba paskambinti.

Kaip vengti dūmų

Aišku, be reikalo reikėtų ir neapkrauti namų dūmais ar garais. Virtuvėje visada turėkite įjungtą gartraukį, kai ką nors gaminate. Taip nei verdančios sriubos garai, nei svylančio blyno dūmai nepateks pirmiausia į signalizacijos detektorius. Tik gaisro atveju, tikro gaisro, dūmų bus tiek, kad jų nepajėgs sutraukti gartraukis.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>