Kada atliekamas tomografijos tyrimas?

Kompiuterinė tomografija šiuo metu yra taikoma įvairių ligų diagnostikai, kas leidžia parinkti labiausiai tinkamą gydymą. Apie tomografiją galite išsamiau sužinoti apsilankę https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Ką reikia žinoti apie tokius tyrimus?

Vaizdinė diagnostikaŠiuo metu tomografijos tyrimai labai padeda nustatyti įvairias negalavimų priežastis. Besidomintys šiuo tyrimu dažnai klausia ar tai tikrai išsamus tyrimas ir, ar nekenkia sveikatai. Svarbu suprasti, kad tomografijos tyrimas turi būti skiriamas tik tais atvejais, kai nėra kitos išeities, pavyzdžiui, paciento būklė yra labai sunki ir reikia greito atsakymo apie ligos ar skausmo priežastį. Taip pat tais atvejais, kai jau yra išbandyti kiti nustatymo būdai, tačiau vis tiek nėra aišku, kaip gydyti pacientą. Šiaip sau tik panorėjus tyrimas neturėtų būti atliekamas. Jis turi būti skiriamas specialisto ir tik tais atvejais, kai tai yra būtina. Šiuo metu gydytojai pastebi, kad vis dažniau patys pacientai pageidauja, kad jiems būtų atliktas tomografijos tyrimas. Reikia suprasti, kad tai yra sudėtingas tyrimas ir jis turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas iš tokių trūkumų yra tas, kad tokio tyrimo metu yra gaunamas labai didelis jonizuojančios spinduliuotės poveikis organizmui. Kad būtų aiškiau suprasti, reikia pasakyti, kad per vieną tomografijos tyrimą gaunama tokia jonizuojančios spinduliuotės dozė, kokia yra gaunama atlikus 250 rentgeno nuotraukų. Taigi, pagalvokite ar vis dar norite šiaip sau atlikti tokį tyrimą? Visais atvejais gydytojai turi paskirti tyrimą tik tais atvejais, kai tokio tyrimo nauda yra didesnė už žalą.

Tomografijos tyrimai atliekami daugelyje medicinos įstaigų. Vieni nori atlikti tyrimą valstybinėse gydymo įstaigose, o kiti renkasi privačias gydymo įstaigas. Čia jau reikės kiekvienam pacientui nuspręsti pačiam. Geriausia sužinoti, kokios kainos ir, kiek reikės laukti, kol bus atliktas tyrimas. Reikia žinoti ir tai, kad gydytojas sprendžia apie paciento sveikatos būklę ir skiria tyrimą bei nustato ar tyrimo reikia skubiai, ar ne. Tai reiškia, kad kai kuriais atvejais, kai tomografijos tyrimo reikia skubiai, tai tyrimas ir skiriamas taip, kad būtų atliktas skubos tvarka. Tokį tyrimą gydymo įstaigoje galite gauti labai greitai. Kitais atvejais, kai nėra skubos, tai gydytojas skiria tyrimą ne skubos tvarka ir tuomet jau reikės registruotis jam bei laukti. Dažniausiai eilės laukiančiųjų yra didelės ir tokiu atveju gali būti naudingiau kreiptis į privačią įstaigą.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>