Kaip saugoti dailylentes?

Lentos statybomsJeigu naujam jūsų būsto remontui ar apskritai naujam namų projektui naudojamos dailylentės, vertėtų pasistengti, kad jos būtų naudojamos tikrai jas tausojant ir stengiantis išlaikyti jų vertę.

Impregnuoti ir lakuoti

Vienas iš būdų iš anksto suteikti dailylentės ilgaamžiškumą – paruošti tinkamai dailylentę. Tą galima daryti arba ją prieš montuojant, arba jau sumontavus. Taip pat galima ir pirkti jau paruoštas dailylentes, tačiau paprastai taip neapsimoka. Taigi, paprastas ir labai svarbus būdas užtikrinti dailylenčių ilgaamžiškumą yra jų lakavimas bei impregnavimas. Viskas priklauso nuo to, kokiai patalpai kokiai sričiai bus skirtos dailylentės. Jeigu ruošiate pirtį ar šiltus kambarius, verta rinktis pirčių laką. Jeigu norite apkalt dailylentėmis lauko struktūras, reikės specialaus lako ir impregnato. Visa tai padės išsilaikyti medžiui apsaugotam nuo drėgmės, tai užtikrins gerą jo būklę. Taip pat tai bus ir estetinis pasirinkimas, priežiūros sprendimas. Kadangi norint laką galima rinktis spalvotą, bespalvį, matinį, blizgų, atitinkantį estetinius poreikius.

Užtikrinti tinkamą aplinką namuose

Dar vienas reikšmingas sprendimas – pasistengti, kad namuose būtų puikiai sureguliuota drėgmės ir ventiliacijos sistema. Nieko nėra blogiau medžiui negu drėgmė. Kaip žinia, jis gali imti pelyti, pūti, o užsidėjęs grybas apskritai pranašauja greitą pražūtį. Labiausiai medį prie šių aplinkybių nuveda drėgmė, todėl būtina ją sureguliuoti ir tada jau tikėtis, kad namuose mediena laikysis gerai, dailylentės išliks geresnės būklės.

Valyti švelniomis priemonėmis

Kai jau turėsite pasidarę sienas ar struktūras, apkaltas dailylentėmis, kartais reikėtų nuvalyti dulkes, patvarkyti. Tačiau nevalykite su aštriais vieliniais šepečiais. Taip pat nenaudokite labai aštrių cheminių valiklių. Geriausia lakuotą dailylentę valyti tiesiog su šiltu vandeniu ar su drėgnu skudurėliu. Jeigu veiksmas vyksta labai dulkėtoje patalpoje, verta pirmiau nusiurbti dulkes arba jas pavalyti visiškai sausa šluoste. Kadangi sušlapinus dulkes jos tik dar labiau išsiteplios pavirtusios purvu, lengvai užstrigs medienos reljefo įdubimuose ir taip atsiras sunkiau išvalomos dėmės. Tad pirma verčiau imtis sauso valymo, tada pavalyti ir su drėgme. Tačiau valymas turi būti, kaip minėta, švelnus ir nekenkiantis paviršiui.

Kai pasens – restauruoti

Jeigu turite senų dailylenčių, jas galima prikelti gyvenimui. Reikėtų viską nuo jų nušveisti naudojant, pavyzdžiui, diskinį elektrinį šlifuoklį. Tuomet nupūsti dulkes ir štai lenta kaip nauja. Vėl lakuoti, impregnuoti, vėl montuoti ten, kur reikia, vėl rūpintis lenta it nauja. Medienos restauravimas yra nesunkus dalykas, jeigu medis nėra pažeistas iš vidaus.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>