Kas svarbu renkantis sėjamąsias?

Grūdinių kultūrų auginimas mūsų šalyje kiekvienais metais didėja. Norint turėti gerą derlių reikalingos geros sėjamosios, kurios padeda tinkamai pasėti. Nuo sėjos kokybės priklauso, kaip tinkamai sudygs daigai ir, kaip jie toliau augs. Ką reikia žinoti apie sėjamasias?

Profesionali sėjaJeigu dar nežinote, kad reikalinga sėjamoji, tai galima sakyti, kad ji reikalinga tam, kad grūdai būtų tinkamai pasėti. Tai reiškia, kad grūdai turi būti sėjami tam tikru atstumu ir tam tikru gyliu laikantis rekomendacijų. Tik tinkamai atlikus šiuos veiksmus galima bus tikėtis didelio derliaus. Žinoma, anksčiau visi sėjo rankomis ir nelabai rūpinosi kokiu gyliu ar atstumu sėja. Vėliau atsirado primityvios priemonės. Tiesa, dabar taip pat sėjama paprastuoju būdu t.y. rankiniu, tik sėjami labai maži plotai. Kai žemės plotai dideli ir norima didelio derliaus, tai reikia viską atlikti labai greitai, o tam tikrai netinka paprastasis sėjos būdas. Tokiu atveju jau pasitelkiama žemės ūkio technika.

Sėjamoji reikalinga tam, kad grūdai būtų įterpiami į dirvą tiksliu atstumu vienas nuo kito ir tinkamu gyliu. Gylis parenkamas pagal dirvą. Kuo dirva puresnė, tuo mažesnis gylis parenkamas, o kuo sunkesnė, tuo giliau reikia įterpti. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kas sėjama ir kokia tai žemė. Yra rekomendacijos, kurių reikia laikytis, jei norite gero derliaus. Tik tinkamai ir tolygiai pasėtos sėklos sudygs vienodai ir subręs vienodu laiku. Šiuolaikinės sėjamosios turi tokią galimybę, kaip reguliuoti įterpiamų sėklų gylis. Be to, tas įterpimas vienodais atstumais ir gyliu vyksta labai greitai, todėl labai didelius plotus galima užsėti itin greitai. Nereikia didelės darbo jėgos, kuri taip pat kainuoja, o ir tikslumo sėti nėra, kai nenaudojama žemės ūkio technika. Pavyzdžiui, galima įsigyti mechaninę pakabinamą grūdų sėjamąją arba sėjamąją turinčią automatinį valdymą. Žinoma, skirsis jų našumas ir kaina, tačiau galima pasirinkti tinkamą, kurios rezutlatas tenkins. Tam reikia išsiaiškinti, kokios charakteristikos yra kiekvienos sėjamosios ir tuomet rinktis tinkamiausią pagal tai, kokį plotą reikia užsėti ir ją sėti.

Derliaus nuėmimas reikšmingas įvykis, nes tuomet jau aišku ar derlius geras, ar ne. Norint, kad derlius užaugtų didelis, reikia pasirūpinti tuo, kad sėja praeitų sklandžiai. Tik tinkamai pasėtos sėklos sudygs ir augs taip, kaip turi augti. Tuomet ir derlius bus gausus, ir javai sveikesni, ir pajamos iš derliaus didesnės.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>