Ką reikia žinoti apie lauko ir vidaus duris?

Durys neabejotinai yra labai svarbi kiekvienų patalpų dalis. Kambario durys užima vieną iš svarbiausių, nes jų poreikis yra didžiausias, kai tuo tarpu durys lauko neturi tokio didelio poreikio, nes kiekvienam namui jų reikia daug mažiau, nei kambario. Ką reikia apie jas žinoti, kad įsigyti tinkamas?

Pirmiausia reikia žinoti, kad jos skirstomos ne tik pagal kainas ar dydžius bei lauko ar vidaus, bet ir pagal medžiagas iš kurių jos gaminamos. Reikia žinoti, kad laukui skirtos durys dažniausiai yra medinės, šarvuotos arba plastikinės. Tuo tarpu viduje esančios durys dažniausiai yra medinės arba medienos plaušo plokštės. Renkantis tinkamas medžiagas reikia žinoti, kad jos skiriasi ne tik pagal medžiagas, iš kurių jos yra gaminamos, bet ir pagal kainą, kokybę, spalvas, dydį.

DurysKokybė renkantis duris, ypatingai lauko, turi būti pirmoje vietoje. Lauko durys turi atlaikyti staigius temperatūros pokyčius, kai vienoje jų pusėje yra šilta, o lauko pusėje reikia atlaikyti įvairius kritulius, vėją, šaltį, saulės spindulius. Dėl to daugelis vengia medinių lauko durų, o vietoje jų renkasi plastikines arba šarvuotas. Galima tik pasakyti, kad plastikinės lauko durys yra geras kainos ir kokybės santykis. Jos gerai sulaiko šiluma, tačiau su laiku gali ne taip sandariai užsidaryti. Tuo tarpu šarvuotos, jei tinkamai pagamintos ir atitinka keliamus saugumo reikalavimus, bus gera priemonė apsisaugoti nuo vagių. Tiesa, jos turi vieną trūkumą, kuris susijęs su bloga garso izoliacija ir bloga šilumos izoliacija. Jeigu vis žvilgčiojate į medines lauko duris, tai žinokite, kad šiuo metu jos gaminamos visai kitokios, nei buvo senais laikais. Šiuo metu medinės lauko durys yra labai gerai izoliuojančios šilumą, sulaikančios garsus ir atlaikančios įvairius temperatūrinius pakitimus. Tiesa, jos turi būti pagamintos kokybiškai ir labai gerai impregnuotos ar laminuotos.

Kambario durys taip pat turi būti pasirenkamos pagal kokybę. Kuo geresnė kokybė, tuo ilgiau jos atrodys puikiai ir nesukels problemų. Kaip ir durys lauko, taip ir vidaus durys turi būti pagamintos iš kokybiškų medžiagų. Medžiagos gali būti nebūtinai tik iš natūralios medienos, juk dabar yra puikių ir pakaitinių medžiagų, iš kurių galima pagaminti ne tik gražias, bet ir patvarias duris, todėl rinktis tikrai yra iš ko. Ir žinoma svarbu, kad duris, nesvarbu ar tai lauko, ar vidaus, montuotų patyrę specialistai.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>