Kodėl mums reikėtų kitaip žiūrėti į projektinius pinigus

Nors paprastai rašant projektą ir gaunant pinigus iš valstybės, ES fondų ar kitų pagalbininkų, mes galvojame, kad buhalterinė apskaita Vilniuje yra tik formalumas, tačiau ji turi labai stiprią idėją. Pinigai, kuriuos mes valdome, yra svarbūs visai šaliai. Ypač tie, kuriuos mes gauname iš tų, kas gali skirti juos iš aukščiau.

Pinigų „įsisavinimas“ ir dalykų vadinimas tikraisiais vardais

Buhalterijos paslaugosNemažai situacijos šešėlio atspindi vien sąvokos „pinigų įsisavinimas“. Tai, ką mes turime daryti visi, pirmiausia stengtis būti kuo geresniais visiems aplink, nes tada mes būsime ir geri patys sau. Gerindami aplinką mes geriname save. Pinigų „įsisavinimas“ paprastai nereiškia protingo pinigų išleidimo kilniu tikslu, siekiant maksimaliai efektyvaus rezultato. Bent jau tikrai ne visuose lygmenyse ir sektoriuose. Tad vis išlenda vienas kitas skandalas apie nuslėptus, paimtus pinigus, korupcijas ir didelio masto valdininkų vagystes. Tačiau su pinigais elgtis atsakingai turėtų kiekvienas žmogus.

Kas, jeigu europinius pinigus leistumėte lyg Lietuvos biudžeto

O dabar akimirką įsivaizduokite, kad buhalterinę apskaitą tvarkote taip, tarsi projekto pinigai būtų gauti ne iš ES, o iš Lietuvos biudžeto? Kiek procentų atsakomybės jums tai pridėtų, kad neskambėtų galvoje frazė „pinigų švaistymas“? Mes, lietuviai, visada imame baksnoti pirštais ir šaukti, kad vyksta pinigų švaistymas, jeigu matome, kad „mokesčių mokėtojų“ pinigai yra išnaudojami neprotingai, arba, dar blogiau, kažkieno malonumams ir „liukso klasei“. Kas, jeigu mes esame ne tik Lietuva, bet ir Europos Sąjunga? Kas, jeigu mes turime ir pinigus leisti taip, kaip mūsų šalies? Toks požiūris jums tuojau pat turėtų suteiktų minčių apie tai, kad pinigus reikia leisti atsakingiau.

Kas, jeigu Lietuvos biudžeto ir europinius pinigus leistumėte lyg savo

Ir kaip atsakingai juos leistumėte tuo atveju, kada jie būtų iš jūsų šeimos ar jūsų asmeninės piniginės? Visiškai kitas reikalas. Tikrai daugybei dalykų neleistumėte jų, pavyzdžiui, vietoje prabangaus furšeto svečiams suorganizuotumėte kažką malonaus ir ekonomiško.

Projektų pinigai turi tapti atsakingomis investicijomis

Tad mes būsime protinga šalimi tik tada, kai suvoksime, kad tie pinigai iš tiesų turi būti panaudojami prasmingai, tarsi jie būtų mūsų pačių. Visuomenė gyvena taip, kaip nusipelno gyventi, jeigu žmonės gautus pinigus švaisto kvailiems dalykams, tuomet ji negyvena gerai. Jeigu ji pinigus traktuoja kaip investicijas ir iš kiekvieno euro dar penkis padaro – tuomet tai visuomenei bus viskas gerai.

1 comment on “Kodėl mums reikėtų kitaip žiūrėti į projektinius pinigus

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>