Kur statyti namą?

Namas VilniujeJauniems žmonėms namo statyba Vilniuje neabejotinai bus didelė užduotis. Reikės gerai pasirinkti statytoją, namo projektą, o taip pat ir vietą, kurioje namas stovės. Vilniuje vietos yra skirtingos, tad kaip išsirinkti tokią, kurioje norėtumėte statytis namą?

Pasirašykite prioritetų sąrašą

Bet kurioje srityje priimti sprendimus labai dažnai padeda tiesiog prioritetų sąrašas. Gal jums tai atrodo vaikiška, tačiau vien rašant tokį sąrašą galbūt suprasite, kur Vilniuje iš tiesų jums reikėtų užsiimti namo statyba, kur gi ta geriausia vieta. Kas jums svarbiausia? Žemės kaina, žalumos gausa, santykis su centru, viešasis transportas, artimi kiti taškai? Tai padės jums išgryninti pasirinkimą.

Apžiūrėkite tas vietas

Pagal prioritetų sąrašą pasirinkus tam tikrus plotus ir rajonus, verta patiems pasivaikščioti ten, apžiūrėti tas vietas. Tuomet matysite, ar jums tokios vietos patinka ne tik "ant popieriaus", bet ir realybėje. Galite kartu vestis ir statybas bei miesto planą išmanantį nekilnojamojo turto agentą, jis papasakos daugiau tos vietos ypatybių.

Įvertinkite saugumą

Dabar netgi patys internete pagal žemėlapį galite pažiūrėti kiekvienos vietos saugumo statistiką. Matyti, kiek ir kur per pasirinktą laikotarpį buvo įvykdyta įvairaus pobūdžio nusikaltimų. Ši vieša informacija itin paranki renkantis vietą, kur norėsite statytis sau namus. Panagrinėkite, pagalvokite, ar jums tinka ta aplinka.

Įvertinkite atstumus

Vieniems žmonėms labai svarbu, kad centras būtų kuo arčiau, kitiems tai nėra būtina, svarbiau, kad arti būtų darbas, vaikų darželis ar mokykla. Įvertinkite atstumus iki centro ar jums svarbių vietų ir taip galėsite lengviau suprasti, kur jums verta ieškotis žemės sklypo statyboms Vilniuje.

Įvertinkite kainą

Skirtinos vietos turi skirtingas kainas. Paprastai, kuo rajonas arčiau centro, arba kuo geresnis susisiekimas, tuo kainuoja ta vieta brangiau. Pagalvokite, ar norėtumėte brangaus sklypo Žvėryne, ar geriau pigaus sklypo toli nuo miesto, Pilaitėje, kur taip pat daug žalumos, tačiau kaina ne tokia didelė.

Įvertinkite perspektyvą

Kartais rajonai, kurie dabar dar nėra prestižiniai, turi puikią perspektyvą ateityje tokiais būti. Dar prieš 10 metų niekas per daug nekreipė dėmesio nei į stoties, nei į Naujamiesčio rajonus, kai dabar jie tiesiog klesti. Panašiai ekspertai dabar vertina ir Naujininkus – rajoną, kurio dabar daug kas dar vengia, tačiau ateities perspektyvos ten yra puikios. Tad rinkdamiesi rajoną pagalvokite ir apie ateitį. Kas numatyta statyti tame rajone, ką apie jį kalba miesto architektas.

1 comment on “Kur statyti namą?

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>