Kaip protingai leisti pinigus

Kai šiais laikais mus tiesiog apsupę greitieji kreditai, progų gauti pinigų nuolat yra tikrai daug, tereikia imtis tos atsakomybės ir jų gauti. Tačiau mes visų pirma turime mokėti protingai pinigus išleisti, tik tada galėsime ir sakyti, kad štai dabar jau galima kažką su pinigais protingo nuveikti.

Apskaičiuoti bazines išlaidas

Greitieji kreditaiPirmasis protingo išlaidavimo žingsnis yra ne geros finansavimo sąlygos, o protas galvoje. Reikia pirmiausia paskaičiuoti, kokios realiai bazinės išlaidos jums yra reikalingos dabar arba vėliau. Pagalvokite, kiek jūs mokate už pragyvenimą, už gyvenamąją vietą. Kokias medicinines išlaidas turite padengti. Kokius mokesčius ir draudimus sumokėti, kiek turite skirti maistui. Tai – jūsų bazinės pragyvenimo išlaidos. Jeigu nuo jų sumos iki dabartinio atlygio skiria bent 100 eurų, žinokite, gyvenate geriau negu didelė dalis lietuvių, kadangi daugybė žmonių gyvenime gali tik patenkinti bazines išlaidas arba net ir to nepajėgia daryti, tada būna reikalingi greitieji kreditai ir kitokie pinigų gavimo būdai.

Apsipirkinėti po vieną

Kitas protingo pirkimo patarimas – eiti į parduotuvę po vieną. Tada jums nebus ten taip linksma, nereikės laukti, kol draugė matuojasi rūbų ir pačiam galvoti, ką sau iš ten nusipirkti (nors neplanavote). Arba maisto prekių parduotuvėje neteks net užsukti į tą skyrių, į kurį neketinote eiti, ir kuriame pilna pagundų. Pagundos – įgimta kiekvieno žmogaus silpnybė, turima nuo žmogaus atsiradimo laikų. Tad nieko nuostabaus, kad vieną akimirką prisiekinėjate, kad neleisite pinigų, kam nereikia, kitą jau šluojate parduotuvių lentynas, o trečią gailitės, kad taip padarėte. Tad geriau į parduotuvę eikite po vieną, gerai žinodami, ko reikia. Tada išvengsite pagundų ar socialinio spaudimo pirkti kažką dar.

Atsiskaitinėti tik grynaisiais

Dar vienas pasiūlymas – stengtis atsiskaitinėti tik grynais pinigais. Kodėl verta tą išbandyti? Nes tada turėsite šiuos materialius daiktus, pinigus (banknotus ar monetas) delne, ir kai juos išleisite, piniginė tikrai pasidarys tuščia. Ir būdama tuščia ji ir bus tuščia, tai nereikš, kad ji dabar yra tuščia, bet sąskaitoje pilna pinigų. Jeigu negalite susivaldyti nuo pagundų, tuomet visada atsiskaitinėkite tik grynais, o ne pinigais per kortelę. Anksčiau ar vėliau tikrai pajusite, kad rankos mieliau tuos pinigus laiko piniginėje, o ne leidžia juos lauk.

Aišku, visada verta dėl savo paties kontroliavimo vesti ir tam tikrą biudžetą, išlaidų bei įplaukų sąsiuvinį.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>