Kuo pasižymi geras šiltnami

Šiltnamis – neatsiejamas aksesuaras kiekvienam lietuviui, turinčiam nuosavą namą ar sodą ir bent kažkiek laisvos žemės. Kiekvienas mėgstame savame šiltnamyje užaugintus pomidorus, paprikas ar kitas lietuviškas gėrybes. Nenuostabu, jog šiltnamiai kainos atžvilgiu nėra pati pigiausia prekė – speciali konstrukcija ir ne pačios pigiausios medžiagos nulemia tai, kad šiltnamis tampa pakankamai reikšminga investicija.

Nepaisant to, daugelis žmonių pasirenka investuoti ir dažniausiai tai padaro sėkmingai. Jei esate naujokas ir su šiltnamiais neturite jokios patirties, rekomenduojame skaityti šį straipsnį iki galo ir sužinoti visas svarbiausias subtilybes.

Statyti pačiam ar pirkti?

šiltnamiaiNors šiltnamiai turi pakankamai specifinę konstrukciją, neturite būti inžinierius tam, jog sėkmingai susiprojektuotumėte ir pasigamintumėte šiltnamį sau. Šiltnamiai kainos atžvilgiu gali labai skirtis vienas nuo kito, priklausomai nuo to, kokio dydžio jie yra ir kokios naudojamos medžiagos. Žinoma, nuo naudojamų medžiagų priklausys ir jo kokybė bei ilgaamžiškumas, todėl galima sakyti, jog viskas susiveda į kainą.

Turbūt pigiausias ir paprasčiausias variantas – mediena ir plėvelė. Tai reiškia, jog tiesiog susikalate medinį rėmą pagal savo poreikius, ir jį aptraukiate plėvele, kurią apšaudote smeigėmis. Yra du svarbūs niuansai, į kuriuos tiesiog būtina atsižvelgti norint turėti bent kiek ilgaamžiškesnį šiltnamį. Visų pirma, medieną prieš surinkimą turėtų būti impregnuota. Tik tokiu būdu užtikrinsite, jog karkasas nepradės pūti jau po pirmojo sezono. Visų antrą, turite itin gerai įtempti plėvelę. Priešingu atveju plėvelę lengvai paveiks vėjas ar žiemą iškritęs sniegas, dėl ko ji paprasčiausiai suplyš ir jums teks aptraukinėti šiltnamį dar kartą.

Patvaresnis, ilgaamžiškesnis, tačiau tuo pačiu ir brangesnis variantas – šiltnamis iš aliuminio profilio karkaso ir stiklo. Be jokios abejonės toks šiltnamis pareikalaus daugiau investicijų, bus technologiškai sudėtingesnis ir sunkiau pagaminamas, tačiau tarnaus tikrai ilgiau už medinį šiltnamį aptrauktą plėvele. Visų pirma aliuminis nerūdija, o visų antra, stiklą išdaužti yra kur kas sudėtingiau, nei suplėšyti plėvelę.

Dabar, kai jau žinote kokie variantai yra įmanomi, galite pamąstyti ir nuspręsti, kuris iš jų jums yra priimtinesnis. Sekantis dalykas kurį reikėtų padaryti – nuspręsti ar galite tokį technologinį iššūkį įveikti pats, ar norėsite pasitelkti profesionalų pagalbą. Jei pirksite jau pagamintą šiltnamį, jis jums gali kainuoti bene du kartus brangiau. Iš kitos pusės, jei namuose neturite reikiamų įrankių ir tokiais darbais anksčiau neužsiiminėjote, toks sprendimas tikriausiai būtų protingesnis.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>