Šiltnamio pavojai

ŠiltnamisPaprastai nedideli prie namų turimi šiltnamiai yra dirbami ir puoselėjami su didele meile, antraip jų net nebūtų, jeigu žmonės nemėgtų sodininkystės. Tačiau kartais šiltnamius užklumpa nelaimės ir jie būna sunaikinta. Tada patiriamas didžiulis nuostolis, labiau emocinis, negu finansinis. Jeigu užklumpa nelaimės pramoninius didelius šiltnamius, tuomet galima sakyti, kad nuostolis labiau finansinis. Linkime, kad niekada netektų patirti nei vienokio, nei kitokio šiltnamio ir kviečiame susipažinti su tomis nelaimėmis, dėl kurių kartais šiltnamiams blogai baigiasi.

Sausra

Nuo natūralios gamtos sausros žūva daržai, tai, kas auga po atviru dangumi. Kadangi šiltnamiai šiaip ar taip niekada nesulaukia natūralaus lietaus, juos prižiūri žmogus. Mažus šiltnamius žmonės laisto tiesiog su nedideliu laistytuvu, o didesnius tvarko kartais ir pramoniniu būdu – su specialiomis automatinėmis laistymo sistemomis. Tad sausra šiltnamyje įmanoma, jeigu kažkas nepastebi, jeigu sistema sugedo arba jeigu žmogus negali palieti ir pasirūpinti kasdien. Vanduo šiltnamio gražuoliams yra labai svarbus. Štai agurkų pakaktų nepalieti vieną dieną, ir rytojaus dieną dalis jų jau būtų neatstatomai apkartę. Kitoms daržovėms vandens reikia rečiau, tačiau jis taip pat gyvybiškai svarbus.

Kenkėjai

Tad jeigu žmogus dar gali suvaldyti lengvai tokį dalyką kaip drėgmę, tai šiltnamiai kartais gali patirti kitą galią, tikrai nenugalimą – kai juos užpuola kenkėjai. Filmuose matome, kaip viską staiga nuėda skėriai, tačiau Lietuvoje tokių kenkėjų nėra. Pas mus gali atšliaužti sraigės, atskristi drugeliai ir pridėti kiaušinėlių, iš kurių išsiris kirmėlės, gali ateiti visokie vabalai ar net ateiti tikri dirvos drakonai – turkliai. Tad rimti sodininkai nuolat ieško būdų, kaip kovoti su kenkėjais, drauge nepakenkiant augalo kokybei ir ekologijai.

Bloga žemė

Jeigu paaiškėtų, kad žemė, kurioje įkurtas šiltnamis, visgi yra labai nederlinga, tektų pripažinti, kad viskas labai blogai. Tuomet bandytumėte tręšti durpėmis ir kitokiomis trąšomis, bet niekada nežinai, ar augalams to pakaks.

Blogos sėklos

Ši problema paaiškėja labai greitai, vos tik viską pasėjate. Jeigu sėklos blogos, vadinasi, jos nedaigios, taigi, niekas neišdygs. Tokiu atveju po savaitės reikės sėti kitas.

1 comment on “Šiltnamio pavojai

  1. Na aš manau visi sodininkai apie žemę, kenkėjus ir sėklas pagalvoja ir anksto, tačiau sausra gali užklupti betkada. Mano laistymo sistema seniau labai strigdavo, tačiau įsirengiau vandens filtrą ir dabar viskas veikia puikiai!

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>