Žvėrys jūsų sklype: ir džiaugsmas, ir vargas

RepelentaiSu gamta mūsų santykis dvejopas – visi grožimės gamtos fotografija ir tiesiog jaučiamės lyg pamatę apreiškimą, jeigu kur nors mieste pastebime upe plaukiantį briedį. Tačiau nenorime, kad gyvūnai ateitų į mūsų ūkius, namus, juo labiau, atsirastų ant važiuojamosios kelio dalies. Repelentas Trico – tik viena iš priemonių, reikalingų ilgalaikei kovai su žvėrimis ir jų pėdsakais aplink mus, jų daroma žala arba nauda. Jeigu norite, kad gamtoje gyventi būtų tikrai gera, neabejotinai teks pagalvoti ir apie tai, kaip save apsaugoti nuo tos gamtos. Miesto tyrinėtojai sako, kad miesto ribos visada suteikia žmonėms simbolinį pojūtį, kad jie yra ten, kur tvarka, kai neva ten, kur jau yra už miesto – nebe tvarka, tai tik chaosas, kartu su visa laukine gamta.

Daugiausiai kovoja ūkininkai

Ūkininkai nuolatos ieško būdų, kaip pagerinti savo derliaus našumą ir apsisaugoti nuo įvairių gyvūnų. Pavyzdžiui, repelentas https://parkutechnika.lt/repelentai/repelentas-trico-garden yra būdas kovoti su tuo, kad gyvūnai ateina į mūsų kiemus ir čia daro ką panorėję. Tik su repelentu galima tikėtis, kad gyvūnai neateis ir nenuės jūsų rapsų pasėlių, taip pat nenugrauš obelų ir nepadarys kitų dalykų, kuriuos galima laikyti tam tikra žala. Būtent ūkininkams ir tenka būti tais, kurie daugiausiai ir kovoja su miško žvėrimis. Kiti žvėrys, pavyzdžiui, šernai, gali ateiti ir ištrypti, išknisti tam tikrus pasėlius. Dar atskrenda ir paukščių, kurie išlesa sėklas ar sodinukus. Ir žinoma visada pasirodo vabzdžiai, su kiuriais kovojama arba specialiais cheminiais purškalais, arba ekologinius būdu – reguliuojat populiaciją taip, kad pirmiausia yra paleidžiama viena tam tikra vabzdžių rūšis ir tai leidžia jai išnaikinti kitą rūšį.

Pasistengia ir obelų augintojai

Aišku, tvarkingi sodininkai irgi imasi priemonių kovoti su laukine gamta, pavyzdžiui, obelų augintojai. Jiems repelentas Trico būna naudingas, kuomet su juo yra nutepami jaunų medelių kamienai – idant jie netaptų pusryčiams kokiems zuikiams ar kitiems smulkiems graužikams.

Gamtos fotografai džiūgauja

Tačiau gamta kelia ovacijas tiems, kas gyvena miestuose arba turi tokią veiklą, kuri visai nesusijusi su gamta, ir dėl to jos pasiilgstama. Pavyzdžiui, gamtos fotografui nėra naujiena atsikelti 4 ryto ir sėlinti į tokias vietas, kur būtent prie miško auga kokie rapsai ar kiti pasėliai, bei ten ieškoti sau geresnės kertelės pasislėpti, tykoti ir laukti žvėrių, žiūrėti, kada jie pasirodys ir ims skanauti ūkininko įdirbį.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>