Vabzdžiai, baimė ir apsauga

Jeigu vos išgirdus kažkur palubėje plasnojant vabzdžiui ima eiti kūnas pagaugais – įsigykite tinklelius nuo vabzdžių ir juos sumontuokite ant orlaidžių, langų, ventiliacinių angų. Mūsų kraštuose vabzdžiai yra daugiau mažiau taikūs, bet jūs juk puikiai žinote, kad tai dar ne viskas. Yra vietų, kur jie mirtinai nuodingi. Bet apie viską nuo pradžių.

Geriausios apsaugos nuo vabzdžių

Daugiausiai vabzdžių tikriausiai gali sulaukti gyvenantieji netoli miško ir vandens telkinio. O kada tas antplūdis gali atskristi? Veikiausiai vasarą. Kai šilta, kai itin karšta, vabzdžiai lenda kur vėsiau ir ten miega. Tačiau vos tik atvėsta ir prasideda vakaras – jie kaip reikiant atbunda. Taigi, geriausios apsaugos nuo vabzdžių turėtų jus apsaugoti visapusiškai.

Apsauga nuo vabzdžiųPirmiausiai reikėtų apsaugoti namus. Gal esate matę dokumentikos, kur vaizduojama Afrika ir vietos joje. Ten ir virš kūdikių vežimėlių pamatysite pakabintą tinklelį. Kadangi tie kūdikiai saugomi nuo daugybės vabzdžių, vyresni žmonės kažkaip su tuo susitaiko ir prisitaiko. Namuose mums, lietuviškame klimate, pakanka turėti normalius tinklelius langams. Jie gali būti įvairaus smulkumo ir skirtingų išmatavimų. Tinklelis nuo vabzdžių netrukdys žiūrėti laukan, nemažins matomumo, tačiau bus efektyvi priemonė, kad niekas neprasibrautų į jūsų namus.

Iš kur ta paniška baimė?

Kai kuriems žmonėms kyla tikras panikos priepuolis, vos pro šalį prazvimbia bitė, širšė, bimbalas, musė ar didesnis uodas. Nors dauguma skraidūnų nėra pavojingi, tačiau reaguoja visas mūsų kūnas. Jis nueina pagaugais, pasišiaušia, plaukai gali pastoti ant galvos, išpila šaltas prakaitas, pasikeičia reakcija, gali prasidėti paniškas riksmas arba bėgimas iš vietos, kur pastebėtas vabzdys. Kaip tai nutinka? Juk yra kur kas pavojingesnių dalykų, pavyzdžiui, elektros lizdas, kurių mes nebijome nė kiek. Tokia vabzdžių baimė – tai mūsų prigimtinis instinktas, leidžiantis mums atpažinti protėvio geną savyje. Ne paslaptis, kad gamtinės sąlygos laikui bėgant kito, o vabzdžių, kurie būtų mirtini, galėjo būti labai daug ir mūsų kraštuose. Tad pamatę vabzdį mes turime tokią reakciją, kuri mus verčia saugotis, net jeigu tas vabzdys nėra pavojingas.

Reali grėsmė mūsų kraštuose

Na, mūsų protėviams, bent jau kai kuriems, akivaizdu, pavyko apsiginti nuo vabzdžių. O kokios realios grėsmės yra dabar. Ar verta jų bijoti? Lietuvoje pavojingi uodai, nes kanda, tačiau ligų neplatina. Maistinės musės gali užnešti ką nors nemalonaus, todėl stengiamės saugoti maistą. Pavojingiausios yra galbūt erkės.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>