Sugedo stabdžiai – kviesk techninę pagalbą

Techninė pagalba ir kt.Transporto priemonių gedimai kelyje vairuotojus užklumpa taip netikėtai, kad labai dažnai tai sukelia rūpesčių ne tik jiems, bet ir aplinkiniams eismo dalyviams – užkemšamas eismas, vėluojama į darbą, dažnai keliamas pavojus kitiems eismo dalyviams. Jeigu nėra galimybės sugedusios ir nevažiuojančios transporto priemonės patraukti nuo važiuojamosios dalies su draugų ar giminaičių pagalvą technine pagalba kelyje tampa vienintele išeitimi. Įdomu, ar techninę pagalbą vairuotojams teikiantys darbuotojai išties turi daug darbo?

UAB „SAUDA“ techninę pagalbą kelyje teikia ilgiau nei 25-erius metus

Techninę pagalbą kelyje teikianti įmonę UAB „SAUDA“ šia veikla užsiima jau daugiau nei dvidešimt penkerius metus. Per šį ilgą laiko tarpą įmonė ištobulėjo, išsiplėtė ir šiandien yra viena pirmaujančių. Bendrovė siūlo techninės pagalbos paslaugas lengvosioms transporto priemonėms –automobiliams bei motociklams, krovininiams automobiliams, mikroautobusams, statybiniai ir specializuotai technikai bei keleivinėms transporto priemonėms. Palyginus su tais metais, kada bendrovė pradėjo savo veiklą, Lietuvos keliuose transporto priemonių skaičius išaugo daugiau nei kelis kartus, todėl ir veiklos įmonei netrūksta. Šalyje kiekvieną dieną ne tik genda automobiliai, bet ir įvyksta begalės eismo įvykių, todėl UAB „SAUDA“ dažnai skuba į įvykio vietą, kad galėtų nuo važiuojamosios kelio dalies patraukti sumaitotus automobilius ir kuo greičiau užtikrinti normalias eismo sąlygas.

Kodėl geriau nerizikuoti, o kviesti specialistus?

Sritis, kurioje beveik visą savo gyvenimą dirbo Jurgis – techninė pagalba kelyje. Per ilgus patirties metus Jurgis matė daugybę eismo įvykių, gedimų bei net kurioziškų situacijų. „Kad ir kokie geri vairuotojai ar mašinistai būtų jūsų draugai giminės ar kaimynai, esant sudėtingams gedimams, geriau į pagalbą kviestis specialistus“- patikina vyriškis. Jis prisiminė vieną istoriją, kai vidutinio amžiaus moteriškė atsistojo skersai vienos judriausių sankryžų Vilniuje, kadangi sugedo jos stabdžių sistema. Kadangi neturėjo nei artimųjų, nei draugų vyriškių, kurie galėtų ją su nevažiuojančia transporto priemone nutemti į artimiausią servisą arba bent jau patraukti nuo važiuojamosios kelio dalies, stumti sugedusį automobilį pabandė kartu su pensiinio amžiaus bendrakeleive. Deja, tai nebuvo geras sprendimas, kadangi moteris pargriuvusi susižalojo, o dėl eismo intensyvumo buvo sukeltos kelios papildomos avarinės situacijos. Galiausiai kitas eismo dalyvis iškvietė techninę pagalbą ir automobilis, naudojant saugias ir patikimas priemones, buvo pristatytas į servisą. Ten paaiškėjo, kad buvo visiškai nusidėvėję priekinių stabdžių suportai. Taigi, net ir iš pirmo žvilgsnio nieko esminio nelemianti problemėlė gali su laiku padaryti nepataisomos žalos. Šiuo atveju, kas yra suportas, moteriškė net nežinojo.

Ką galėčiau žinoti prieš kviesdamas techninę pagalbą?

Neužsivedant transporto priemonei arba esant kitai problemai, dėl kurios toliau pačiam vairuoti automobilį yra nesaugu, patartina skambinti techninę pagalbą kelyje teikiančiai įmonei. Paskambinę greičiausiai būsite paprašyti kiek galima aiškiau apibūdinti problemą. Pasitaiko atvejų, kai pakanka nedidelės specialisto konsultacijos, pavyzdžiui, žiemos metu, kada automobilis neužsiveda tiesiog dėl nusėdusio akumuliatoriaus. Kitais atvejais atvykę specialistai bando įdentifikuoti problemą, o jei nepavyksta transporto priemonės užvesti, ši nuvežama arba nutempiama į specialią saugojimo aikštelę arba tiesiai į remonto servisą. Tokiai tarnybai galite nesigėdindami skambinti ir kai pritrūkstate degalų, nemokate pasikeisti rato arba netyčiomis užtrenkiate automobilio raktelius viduje. Paprastai panašios tarnybos reaguoja ypač greitai ir atvyksta per kelias (daugiausiai – keliolika) minučių, išskyrus atvejus, kai iš jūsų apibūdintos problemos matyti, kad automobilis turės būti į saugojimo aikštelę arba servisą pristatytas su kita krovinine transporto priemone.

Visais atvejais aišku viena – patikėję sugedusį automobilį specialistams, ne tik sutaupysite laiko, bet ir apsaugosite save bei nesukelsite papildomo pavojaus kitiems eismo dalyviams.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>