Kodėl įmonės steigimą patikiu profesionalams?

Uždarosios akcinės bendrovės (toliau UAB) teisinė forma turi daug privalumų. Pradedant vadovo atsakomybės konkrečiu reglamentavimu, baigiant mokesčių lengvatomis ir buhalterinės apskaitos niuansais. U, A ir B trejybė ne veltui yra viena populiariausių Lietuvoje. Visgi, pamenu pirmas įmonės steigimo dienas, kurios buvo panašios į bepročio blaškymąsi, o ne užtikrinto vadovo sprendimą. Tad, šiandien, noriu pasidalinti savo patirtimi apie tai ką vadiname uab steigimas nuo ko pradeti. Taip pat kodėl geriausia pradžia patikėti šį darbą savo darbą išmanantiems specialistams?

Mokesčiai

Šią teisinę formą dažniausiai renkasi vadovai dėl įvairiausių išlygų mokestine prasme. Tarkim, uab mokesciai susideda iš: pelno mokesčių, PVM (jeigu viršijama per metus 45 tūkst. pajamų, su darbo santykiais susijusių mokesčių, nekilnojamo turto (jeigu tokio yra), taršos (vos keli eurai per metus). Kitaip sakant, jeigu neuždirbai pelno, mokesčių mokėti, greičiausiai, nereikės, jeigu uždirbai – nuo išmokėtų dividentų teks pakloti gyventojų pajamų mokestį (GPM), o nuo pelno visus atitinkamus mokesčius (PVM sąmoningai neminiu, nes vartojimo mokestis nėra susijęs su pelnu ar nuostoliu).

Naujos įmonėsPagaliau, uab steigimas yra lyg investicija. Jeigu veikla vykdoma sėkmingai, o pagrindinis akcininkas nusprendžia keliauti į Karibus, jis gali įmonę perleisti arba, tiesiog, parduoti. Uab pardavimas yra beveik tokia pat paprasta procedūra kaip ir automobilio.

Kaina

Daugelį, baido toks dalykas, kaip uab steigimas kaina. Juk nemažai vadovų pridedame tą nelemtą įstatinio kapitalo sumą (šiuo metu minimalus įstatinis kapitalas yra daugiau nei trys tūkstančiai eurų). Įstatinis kapitalas vėliau naudojamas veikloje. Teko girdėti, kad uab steigimas istatinis kapitalas gali būti suformuotas ne iš grynųjų pinigų, o kitų daiktų (tarkim, automobilis, programinė įranga ir k.t.). Tačiau į šiuos, uab steigimas kaune, ir į kitus klausimus Jums atsakys patyrę specialistai.

Procedūra

Prisimenu, kaip pirmas mano bandymas įsteigti įmonę pasibaigė mėnesį laiko trukusia katastrofa. Problema buvo ta, kad kiekviena institucija žinojo ir komentavo tik klausimus savo kompetencijos ribose, o teko pasisveikinti ne su vienos institucijos darbuotoja. Pirmiausiai susipažinau su telekomunikacijų kompanijoje dirbančiu darbuotoju. Pas jį atėjau dėl elektroninio parašo, vėliau teko kulniuoti iki registrų centrą, banką, valstybinę mokesčių inspekciją, Sodrą…. Tiek sugaišau niekalams, eilėms ir visiems pliurpalams, kad pradėjau plikti. Tuo tarpu, specialistas tokį dalyką, kaip uab steigimas registru centras, dokumentus ir kitus formalumus užpildė per kelias dienas. Per valandą buvo pasiektas uab steigimas internetu.

Svarbu:

  • Jaučiu pareigą priminti, kad uab steigimas prasideda nuo veiklos plano sukūrimo, taip pat pavadinimo registracijos.
  • uab steigimas gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių.
  • uab steigimas kainuos priklausomai nuo daug pašalinių faktorių.

2 comments on “Kodėl įmonės steigimą patikiu profesionalams?

  1. Įmonės steigimas dažnai patikimas sprofesionalams ir ne veltui, juk tai itin atsakingas bei kruopštus darbas. Kaip jau ir isteigus įmonę labai naudingas yra verslo procesų valdymas. Kada atsiranda galimybė matuoti veiklos rezultatus, o to pasekoje ir klaidos procesuose dažnai pastebimos itin greitai bei operatyviai.

  2. Na tie kurie nėra susidūrę su įmonės kūrimu, geriau net nepradeda. Labai daug niuansų, kurių nežinant gali vėliau kilti keblumų, o plius ir laiko atžvilgiu greičiau samdyti žmones.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>