Oro kondicionierius – ir vėsinti, ir šildyti

Dažnas lietuvis džiaugiasi galėdamas gyventi tokioje klimatinėje zonoje, kurioje galima džiaugtis visais metų laikais. Tačiau kai kurie tame įžvelgia trūkumų – žiemą reikia sukti galvą dėl šildymo sistemų, tuo tarpu vasarą tenka pakęsti tikrai aukštą temperatūrą. Oro kondicionieriai Lietuvoje niekada nebuvo pirmo būtinumo įranga, priešingai, nei, pavyzdžiui, pietinėse šalyse, kur ištisus metus vidutinė paros temperatūra nenusileidžia žemiau dvidešimties. Tačiau jau ir mūsų šalyje, individualiuose namuose, o kai kur – ir A klasės butuose jau įrenginėjami kondicionieriai, kurie padeda ne tik palaikyti temperatūros balansą, bet ir filtruoja orą, surenka drėgmę bei turi papildomų funkcijų.

Oro kondicionierių istorija

Oro kondicionavimo sprendimaiKada apskritai atsirado kondicionierius ir ką buvo galima pavadinti pirmąja kondicionavimo sistema? Pačiomis pirmosiomis vėdinimo sistemomis galima laikyti dar senovės Persijoje naudotą vėsinimosi metodą. Tai būdavo savotiškos įmontuotos orlaiės, maži langeliai, kuriais oras būdavo „pagaunamas“ ir cirkuliuodamas patekdavo į vandens talpyklas. Pastarosiose vykdavo patekusio oro atvėsinimas ir vėliau jis būdavo paskirstomas po pastatą. Panašios sistemos buvo naudojamos ir senovės Graikijoje, Romoje bei Egipte. Rimtesni atradimai prasidėjo XIX a. , kada buvo fizikos mkslų pagrindu paaiškinamas oro vėsinimas ir galiausiai XX a. buvo išrastas pirmasis šiuolaikinių oro kondicionierių prototipas – elektrinis kondicionierius buvo pastatytas Niujorke, vienoje miesto spaustuvių. Netrukus tokie gaminiaii persikėlė į biurus, individualius namus ir automobilus. Tiesa, tokiuose šiuolaikinių kondicionierių „proceneliuose“ šaldymo procesas vykdavo dujų pagrindu –metilo cholirdo, amoniako (tiesa, kurios dažnai net sukeldavo pavojų žmonių sveikatai), tačiiau trečiojo šimtmečio pabaigoje buvo išrastas freonas, kuris yra pagrindinė medžiaga, kurios pagrinfu dar ir šiandien veikia oro kondicionieriai.

UAB „Indusek“ – kondicionierių meistrai

UAB „Industek“ — gerai žinoma bendrovė, savo srityje sparčiai tobulėjantys ir augantys jau daugiau nei dvidešimt metų. Bendrovės didžiausios vertybės – pažangumas, aukšta kokybė, patikimumas, ilgalaikė partnrystė, platus asortimentas. Bendrovė tiekia oro kondicionierius, vandens šildymo sistemas, kondensacinius įrenginius, vėdinimo rekuperacinius įrenginius tiek individualiems namams, tiek įvairaus dydžio komerciniams objektams. Šiandien sunku būtų rasti ofisą, kuriame nebūtų vėdinimo sistemos. Turint galvoje, kad dauguma ofisų Vilniaus mieste yra įsikūrę dangoraižiuose, kurie nuo pamatų iki paskutinių aukštų yra stikliniai, todėl gausiai prikaitinami – nenuostabu, kad šiltuoju sezonu tokiame ofise temperatūra gali perkopti ir trisdešimt laipsnių. Neįmanoma įsivaizduoti, kaip tokiomis sąlygomis galėtų vykti koks nors darbas. Tuo tarpu reguliuojama vėdinimo sistema leidžia pastato viduje susikurti tokias termo sąlygas, kurios tinkamos kokybiškam protiniam darbui. Komercinis SKY AIR oro kondicionierius su visa savo pagal naujausias technologijas sukurta sistema užtikrina ekonomišką ir konfortišką temperatūros reguliaciją ir energijos taupymo būdą. Jeigu prieš dvidešimt metų kondicionieriai būdavo kuriami tik kaip vėsinimo priemonė, paremta dirbtinio vėjo sukūrimu (kartu ir kenksmingu žmogaus sveikatai dulkių išnešiojimu ir nešvaraus oro cirkuliacija), tai šiandieninių kondicionierių pritaikymas platus: tiek šaldymui, tiek vėsinimui, tiek vėdinimui, o galiausiai – šildymui, kadangi veikia kaip šilumos siurbliai. Turbūt galima klaidingai pamanyti, kad įjungus šildymo funkciją, oras šildomas sunaudojant daug elektros energijos, tačiau šildymo procedūra yra labai paprasta – šiltas oras paimamas iš lauko ir cirkuliuojant paskirstomas po pastato vidų. Tokia sistema po erdvę paskirsto kokybišką orą, aosaugo kvėpavimo takus nuo akergenų, sumažina peršalimo tikimybę. SKY AIR produkcija itin aukštos kokybės, todėl šias kondicionavimo sistemas patariama montuotis ne tik ofisuose, bet ir indicidualiuose namuose . Be abejonės, tokie oro kondicionieriai yra solidi investicija, tačiau netrukus atsipirksianti jūsų sveikatos, geros savijautos bei būsto jaukumo sąskaita.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>