Kaip sumažinti drėgmę namuose

Kas geriau padės sumažinti drėgmę namuose, jeigu ne oro sausintuvai? Tai – speciali įranga, kuri padeda oro masėms pasikeisti taip, kad jose būtų palaikoma norima drėgmės koncentracija. Jeigu jums reikia išsinuomoti oro sausintuvą, gali būti, kad turite tikrai per daug drėgmės namuose. Kokie yra dar būdai, norint pamažinti drėgmę namie?

Su oro sausintuvais

SausintuvasKaip jau minėjome, tiks oro sausintuvai. Tačiau rinktis reikėtų atsargiai. Per didelė drėgmė kenkia žmogaus sveikatai, tačiau per didelis sausumas taip pat. Todėl reikėtų galvoti apie tai, ką ir kodėl renkatės ir rinktis tai, kas tikrai geriausiai tiktų ir leistų turėti tokį drėgmės lygį, kokio jums iš tikro ir reikia. Oro sausintuvai gali padėti ištraukti drėgmę, bet būkite tikri, kad sausintą orą tinkamai priims jūsų organizmas.

Kiti būdai

Visų pirma, reikėtų užtikrinti tinkamą ventiliavimo sistemą, kuri žinoma turi būti geriausia būtent tose namų erdvėse, kur yra daugiausiai drėgmės. Jos tikrai yra labai daug virtuvėje, kur vyksta gamyba, maisto virimas. Ir taip pat jos nemažai bus vonioje, tualete. Vonioje ypatingai, o ypač, kai čia gyvena daugiau žmonių, einančių po dušu. Verta pakabinti elektrinius ventiliatorius, kurie būtų įjungiami drauge su šviesos mygtuku. Atėję į dušą ar tualetą, iškart pajusite ir ventiliatoriaus ūžimą, kuris rinks visą drėgmę filtruos orą. Taip galėsite apsaugoti ne tik patalpą, orą bei save nuo drėgmės, bet ir pravėdinti nemalonius kvapus.

Langai irgi yra svarbus dalykas, norint sumažinti drėgmę. Tai labai svarbu virtuvėje. Jeigu jau įrengėte namus, turite langus, nepamirškite ir orlaidės galimybės. Ją galima pasidaryti ir su tinkleliu, jeigu neplanuojate įleisti jokių vabzdžių iš lauko. Tuomet orlaidė tiesiog bus praverta, oras cirkuliuos, o jums nereikės atidaryti lango. Atidaryti lango dažnai žmonės nenori dėl to, kad tada pasijudina ir kartais nukrenta įvairūs daiktai nuo palangės, o tai yra tikrai labai nemalonus dalykas. Tačiau galima taip pat turėti tokius plastikinius langus, kurie specialios rankenėlės pasukimu iškart būtų atidaromi tik pačiame viršuje. Tokiu atveju, taip pat pavyks turėti kur kas geresnį ventiliavimą natūraliomis priemonėmis. Na ir žinoma, kažką gaminant ant dujinės viryklės, reikėtų įjungti gartraukį, kuris pats ir surinktų visus tuos garus, kylančius iš jūsų puodų. Patartina taip pat nelaikyti virš dujinės spintelėse jokių produktų, kuriems kenktų drėgmė.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>