Neįprasti dirbiniai iš medžio

Paprastai kiekvienas žmonėms prieinamas medžio centras gali pasiūlyti aibę įprastų medinių gaminių, tačiau būna ir tokios produkcijos, kuri visiems atrodo keista, patraukli ir nematyta. Kas yra tie neįprasti medienos gaminiai?

Skulptūrėlės

MedisVienas iš keistesnių medžio dirbinių, kurių pasiūlys ne kiekvienas medžio centras, yra didžiulės skulptūros. Jų galima rasti įvairiose vietose, kur gyvena labiau religingi žmonės. Iš pažiūros, jos net šiek tiek primena kažkokius pagoniškus stabus – dievus, tačiau tas skulptūras kažkas drožia ir daro tiesiog dėl savo paties malonumo. Taigi, galbūt ir jūs galite būti tais, kurie norėsite pabandyti drožti iš rąsto skulptūrą.

Žaislai

Vienas nuostabiausių nedidelių medienos gaminių yra žaislai. Jie leidžia pamatyti, kaip gali gražiai atrodyti vaikystė, vis dar turinti kažkokį senovės jausmą. Juk seniau žmonės gamindavo medinius žaislus, spalvotai nudažydavo kiekvieną detalę, ir visiems vaikams tai būdavo labai malonus dalykas, gražūs vaikiški žaislai. Šiais laikais jau ne taip dažnai sutiksime žmonių, kurie užsiimtų medinių žaislų gamyba, tačiau tokių žmonių tikrai kažkiek bus. Taigi, ir mediniai žaislai bus gaminami tikrai šiuolaikiniams vaikams. Juk sakoma, kad senovė ir senoviški dalykai pamažu grįžta į madą, tad nėra ko stebėtis, jog ir žaislai staiga vėl pasidaro tokie medingi. Juk tai tikrai ekologiška ir saugi medžiaga, kur kas saugesnė, nei įvairūs guminiai ir plastikiniai žaislai, kurių detales nuriję vaikai kartais paprasčiausiai apsinuodija.

Laiptų turėklai

Tai įdomi medinė konstrukcija, kuri gali būti pagaminama vieninteliu būdu – ištekinta. Tekinimas vyksta sukant tam tikrą aparatą ir iš medienos kaip iš molio išpjaunant apvalias formas. Turėklų pagražinimai būna įvairūs. Gali būti klasikiniai apvalūs medienos strypai, gali būti su specialiais paraitymais, net panašūs į torto papuošimus. Tačiau – tai irgi dekoracijos, tad negali sakyti, kad jų neturėtų būti.

Nestandartiniai baldai

Turbūt dažniausiai žmonėms reikalinga gamyba iš medžio pagal užsakymą yra nestandartiniai baldai. Kartais tikrai į savo būstą negali įkišti įprastų, apyvartoje, prekyboje esančių baldų. Tenka gaminti specialius, kurie geriau atitiktų esamus poreikius ir keliamus standartus. Tenka gaminti baldus, kurie tikrai galėtų pretenduoti į tinkamą baldų dydį ir funkciją. Pavyzdžiui, virtuvėje žmonėms reikia nestandartinių baldų: spintelių komplektų, taip pat ir valgymui skirtų baldų. Žmonės mėgsta jį vadinti „kampu“, nes paprastai tas baldas ir dedasi kampu, turi iš šonų suolus, o per vidurį paprastai būna stalas.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>