Apie šunų dantų priežiūrą, ligas ir jų gydymą

Kad augintinis būtų sveikas ir laimingas, neturėtumėte pamiršti kasdienių sveikatos procedūrų. Jakovo veterinarijos centras primena, kad itin dažna bėda – netinkamai prižiūrimi augintinio dantys. Reguliari dantų priežiūra ir valymas yra viena iš šeimininko pareigų, kuri yra tokia pati svarbi kaip ir tinkama mityba. Nors daug kas teigia, kad šunys metų metus išgyvendavo be dantų valymo, nereikėtų pamiršti, kad laikai pasikeitė – pakitęs ėdalas, veislės ir gyvenimo sąlygos reikalauja dantų priežiūrai skirti kur kas daugiau dėmesio, nei tai darė mūsų proseneliai.

Kodėl privalote rūpintis šuns dantų sveikata?

ŠuniukasJei nesirūpinsite dantų priežiūra, šunys gali kentėti nuo dantų kritimo, dantenų ligų, lėtinio skausmo ir t. t. Ir priešingai – tinkama dantų priežiūra padės išvengti akmenų ir apnašų, todėl sumažinsite dantenų ligų tikimybę ir išvengsite kitų odontologinių problemų. Kad būtumėte tikri augintinio dantų būkle, stenkitės šuns dantis apžiūrėti kuo dažniau. Jei pastebėjote, kad augintinio dantenos yra paraudusios ar patinusios, dantys nulūžę, jaučiate prastą burnos kvapą ar pastebėjote kraują, reikėtų nieko nelaukti ir kreiptis į veterinarą. Nepamirškite, kad tuo atveju, jei šuo visada leisdavęs apžiūrėti dantis, pradėjo priešintis, tai gali reikšti, kad augintinis jaučia skausmą. Neretai patys augintiniai parodo, kad jaučia diskomfortą, pvz., letenėle liečia snukį, atsisako ėsti ir pan.

Ant neprižiūrėtų dantų pradeda kauptis apnašos, kurioms kietėjant formuojasi dantų akmenys. Akmenys tampa dažna dantenų uždegimo (gingivito) priežastimi. Šiuo atveju juntamas blogas kvapas iš burnos, dantenos parausta. Atidėliojant gydymą, akmenys pradeda formuotis žemiau dantenų linijos, ima veistis pavojingos bakterijos ir vystosi periodonto ligos. Deja, šiuo atveju gali būti pažeidžiami ne tik dantys, bet ir kiti organai – infekcijai patekus į organizmą, šuo gali susirgti kepenų, inkstų ar širdies ligomis.

Kasdienės dantų priežiūros patarimai

Veterinarai primena, kad dantų ir dantenų ligų atsiradimą lemia įvairūs faktoriai, pvz., mitybos įpročiai, šuns veislė ir amžius, taip pat – paveldimumas, imuninė sistema ir bendra sveikatos būklė. Kad pasirūpintumėte tinkama dantų priežiūra, nepamirškite įvertinti kasdien duodamo ėdalo. Geriausias pasirinkimas – kietos sauso maisto granulės, kurios padeda kovoti su apnašomis. Tuo tarpu minkštas maistas, pvz., košės ar konservai, yra linkęs strigti tarp dantų. Stenkitės šunims neduoti plikų kaulų be mėsos, kadangi šuo gali nulaužti dantis arba susižeisti nuo kaulo atskilusiomis atplaišomis. Su apnašomis kovoja ir dantis stiprina įvairūs žaislai, pvz., specialūs kramtukai, virvės ar guminiai žaislai. Reikėtų vengti tokių žaislų kaip pūkuoti teniso kamuoliai, kurie surenka nešvarumus. Siekiant tinkamai pasirūpinti augintinio dantimis, juos būtina reguliariai valyti, naudojant specialiai šunims skirtą dantų pastą ir šepetėlius. Prie šios procedūros gyvūną pratinkite nuo mažens. Dantų valymo dažnumas priklauso nuo šuns veislės ir amžiaus, tačiau paprastai šią procedūrą reikia kartoti kelis kartus per savaitę.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>