Darbas lentpjūvėje padeda sustiprėti

Su mediena dirbantis Saulius sako, kad lentpjūvė tapo jo geriausia vyriškumo mokykla. „Kad jau į šauktinius nepašaukė, tai radau būdą fiziškai padirbėti ir išnaudoti savo sumanumą lentpjūvėje. Jau kuris laikas čia darbuojuosi ir jaučiu progresą“, – sako jaunas vyras.

Fizinis darbas stiprina

Medžio darbaiIš pradžių lentpjūvėje jis įsidarbino tik savaitgaliams ir atostogoms, nes kitu metu spaudžia mokslai. Tačiau dabar jis čia jau yra nuolatinis darbuotojas. Kaip sako Saulius, darbo tikrai niekada netrūksta, o fizinis darbas tikrai visada yra į naudą. Reikia ir lentas panešioti, ir kelti tikrai didelius rąstus. Sunkiausi yra pirmieji darbai, kai atkeliauja didelė neapdirbta mediena. Pačius didžiausius pakelia speciali technika, kuria aprūpinta lentpjūvė. Tačiau taip pat čia reikia ir pridėti ranką, nes tam, kad rąstai būtų iškelti, pirma jie yra pririšami, o pririšimui reikia ir pakelti. Vėliau ir nuimant tas sutvirtinimo konstrukcijas, ir dedant ant staklių bei kitur. Taip kad dirba raumenys rankų, pečių, nugaros, preso.

Tenka nuolat keisti pozicijas

Tačiau vyras palygindamas darbą lentpjūvėje su darbu kokioje nors gamykloje, įžvelgia pliusą. „Kai dirbi monotonijoje, kokioje nors gamykloje, tada būna tikrai sunku. Visą laiką darant tą patį darbą, paskausta kažkuri kūno vieta. Tai nugara, tai petys, tai rankos. O čia, lentpjūvėje, viskas yra labai dinamiška. Tai kelt, tai stumt, tai nešt. Paskui nuo to krūvio ir pailsi, kai kažką tvirtini, kai poliruoji ar su staklėmis dirbi. Dėl to dirba įvairios raumenų grupės – kaip gerame sporto klube“, – sako jaunuolis.

Reikalingas ir strateginis mąstymas

Vyras pabrėžia, kad lentpjūvė reikalauja ir daug protinio darbo. Užduotys, kurias jis atlieka, kartais būna labai sudėtingos, kompleksinės. Tam, kad tinkamai atliktum viską, turi išmanyti medienos rūšį, jos būklę nustatyti, įvertint, ką galima daryti. Taip pat mokėti įvairias medienos apdirbimo technologijas, žinoti, kaip paruošti medį, kaip iš jo ką nors padaryti. Aišku, reikia ir mokėti dirbti su įrenginiais, su staklėmis ir pagalbinėmis medžiagomis. Be viso to, dar reikia ir labai paisyti saugumo reikalavimų, nes būtent jie leis užtikrinti, kad darbai atliekami sklandžiai, kad saugai save. Netekti piršto ar rankos lentpjūvėje labai lengva, jeigu nesilaikai reikalavimų. Taip pat jeigu kas nors dirbtų čia neblaivus, irgi tuomet tikrai turėtų tokių problemų ir paskui jau reikėtų ir pačiai administracijai dėl to atsakyti.

1 comment on “Darbas lentpjūvėje padeda sustiprėti

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>