Kad miegamasis skatintų miegoti

Nemigos problemas išgyvenantys žmonės pripažįsta, kad netgi šiek tiek pakeitus aplinką ir ėmus gyventi kiek kitokiame miegamajame, galima iškart pajusti, kaip gerėja miegas. Tinkamai parinkti miegamojo baldai, taip pat apšvietimas, gerai sukomponuotos spalvos – visa tai taip pat lemia jūsų norą miegoti ir galimybę greitai užmigti. Pasirodo, svarbu, ne tik kokia bus lova, bet ir kokios spintos, kokios lempos, kokie kilimai.

Spalvų svarba

BaldaiTaigi, kuo čia dėtos spintos? Pagalvosite. Juk miegamojo baldai kai kurie gali būti ir ne miegamajame. Tarkime, spinta juk galėtų būti ir kitur, ir miego kokybei tai vargu ar darytų kokią nors įtaką. Tačiau tai svarbu dėl bendro spalvinio konteksto. Mat tai, ar jūs galite lengvai paskęsti į miegus, lemia ir tai, ką matėte prieš užgęstant šviesoms. Jeigu miegamasis yra itin erzinančių, aitrių spalvų, tokių kaip geltona, raudona arba markerio morkinė, žalsva, tada jūsų mąstymas labai aktyvinasi. Šio spalvos suintensyvina jūsų atmintį, jūsų nervų sistemą. Dėl to turėtumėte saugoti save nuo ryškių spalvų ir miegamajame palikti tik prigesintas, geriausiai, nuobodžiomis laikomas spalvas. Tiktų pilka su melsvos, rusvos, rudos atspalviais. Tiktų ir baltos bei pilkos dariniai. Tačiau, jeigu bus labai daug baltų spintų ir sienų, reikėtų pasirinkti itin storas užuolaidas, mat vasarą čia ims skverbtis šviesa, o ji jums trukdys miegoti. Balta juk geriausiai atspindi šviesą.

Apšvietimas

Kalbant apie šviesą, tai labai svarbi dalis. Mūsų smegenys itin aktyvinasi nuo ryškios šviesos. Štai dėl ko likus 2 valandoms iki miego rekomenduojama nežiūrėti į kompiuterį, taip pat ir nenaršyti šviečiančiame telefone, nesidairyti į kitus ekranus. Jų šviesa labai aitri. Dėl to reikėtų nelaikyti tokių įrenginių miegamajame apskritai. Ir dar – reikėtų turėti labai lengvas, prieblandoje skendinčias šviesas. Tarkime, kol vienas iš partnerių dar tik ruošiasi eiti miegoti ir užsiima vonioje, kitas jau gali laukti miegamajame pritemdęs šviesą. Netgi tos 10 minučių prieš ją išjungiant, jau nuramins nervų sistemą.

Patogumas

Ir žinoma, jums reikia tikrai patogios lovos. Rekomenduojama ateiti į baldų saloną, pažiūrėti, kokių yra baldų, ir išsirinkti tokius, ant kokių tikrai jaučiatės patogiai. Netaupykite jums tinkančiam čiužiniui, ns jis galbūt nulems jūsų pagrindinę miego kokybę. Ir taip pat jokiu būdu nepirkite per mažos lovos vien dėl to, kad ji geriau atrodys kambaryje. Miegamojo baldai pirmiausiai turi būti patogūs.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>