Atėjus žiemai, automobiliu stiklu keitimas tampa kur kas dažnesniu reginiu nei šiltuoju metų laiku. Iš tiesų, automobiliu stiklai Vilniuje keičiami gana dažnai, nes čia gyvena daug žmonių turinčių stiklus. Šiandien šiek tiek pakalbėkime būtent apie priekinį automobilio stiklą. Kaip dažnai jis keičiamas, ir kaip taisyklingai tai padaryti? Kaip žinia, priekinis automobilio stiklas turi laminato ypatybes, dėl to jis nedūžta taip, kaip kokia taurė, o lieka sulaikytas tarsi kokiame tinkle. Tačiau tas tinklas dar turi ir būti gerai užmontuotas, kad sulaikytų smūgį, o ne jį sustiprintų.
Keisti stiklą – svarbu
Sudaužytas langas gali sukelti labai daug žalos. Jeigu smūgis buvo be galo stiprus, ir gal net jeigu tai buvo šūvis, tada net ir priekinis stiklas gali išbyrėti į gabalėlius bei pakenkti žmogui. Visgi, dažniau tas įtrūkimas pasilieka laminate ir šukės neišlaksto. Tačiau vis tiek priekyje atsiradus bėdoms, gali per ten sunktis vanduo, eiti šaltis, o blogiausia, prastas stiklas vėliau gali neapsaugoti nuo smūgio, taip pat gali nesuveikti tinkamai ir oro pagalvės. Taigi, šį darbą atlikti būtina teisingai.
Pirmas žingsnis, keičiant priekinį stiklą, yra visos žalos eliminavimas. Stengiamasi surinkti iš visur visas šukes, ir, jeigu paties stiklo suskilimas yra nedidelis, tuomet galima ne visą stiklą keisti, o tiesiog taisyti tas vietas, kurios yra sugadintos.
Kita vertus, jeigu tie įskilimai yra tokioje vietoje, kur žmogus turi žiūrėti, ir jeigu tai trukdys vairuotojui žiūrėti, tuomet galbūt reikės keisti ir visą stiklą. Tais atvejais, kai priekinio stiklo dužimas yra kažkur krašte, galima įtrūkimą tiesiog papildomai laminuoti nuo vandens apsaugančiomis medžiagomis, pavyzdžiui, silikonu, taip pat užklijuoti specialiomis izoliacinėmis juostelėmis. Visa tai gali padėti apsaugoti stiklą taip, kad šis vėl ims funkcionuoti kaip sveikas, ir su tokiu bus galima toliau judėti į miestą.
Sudėtingas ir atsakingas darbas
Ne kiekvienas meistras moka tinkamai sutaisyti stiklą. Tai – tarsi juvelyro darbas, kur reikia sukurti grožį iš labai mažų detalių. Taisant stiklą lyg ir užsiima estetine priežiūra, kita vertus, tai ir labai funkcionalus darbas, o dar ir pareikalaujantis itin daug kruopštumo. Tad norintieji turėti tikrai gerą meistrą, turėtų pasidomėti, kas jis, kaip dirba, kokie yra žmonių atsiliepimai. Dažnas mechanikas nenorės užsiimti tokiu taisymu, mieliau ardys kokias nors mechanines dalis, tačiau kažkam juk tenka ir stiklus sutvarkyti.