Kodėl ratlankius keičiame pagal sezoną?

Aš, kaip ir dera dvidešimt penkių metų blondinei, stengiuosi kuo aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Tad kaip dera tokiai stereotipų lydimai ir nuolat juos patvirtinti sugebančiai, užtat peroksido nebijančiai, merginai, teko vilniuje sudalyvauti „tikrų vyrų” pokalbyje. Vienas pasakojo, kaip pirko ratlankius vilniuje. Kitas dejavo, kad ratlankiai vilniuje nusidėvi beveik taip pat greitai kaip vilnonės kojinės. Prie to prisideda žiemą keliai pabarstyti druska, vis netikėtai išnyrančios duobės ir aukšti, kaip Alpės šaligatviai. Gal nenustebinsiu skaitytojų prisipažindama, kad ratlankių nesu pirkusi gyvenime (užtat, šiemet, permontavau padangas). Tačiau pakalbinau du specialistus ir jie suteikė labai vertingos informacijos apie tai kodėl ir kokius ratlankius reiktų rinktis šiltuoju ir šaltuoju metų sezonu.

Pasirinkimas

Greičiausiai niekam ne naujiena, kad ratlankiai pagal automobili turėtų būti renkami. Priminsiu, kad juos perkant reiktų vertinti jų aukštį, išsinešimą ir dydį (populiariausi Lietuvoje ratlankiai r18, ratlankiai r17 ir ratlankiai r16). Žiemą rekomenduojama į pirkinių sąrašą įsitraukti skardinius, šiltuoju metų sezonu – lietinius. Juos bent kelis kartus per metus keisti reiktų dėl kelių priežasčių.

Sezonai

Skardiniai yra pigus ratlankiai ar bent jau pigesni. Todėl šliaužti per žiemos purvus negaila. Kita vertus, jie yra minkštesnis ir atsparesni smūgiams. Tuo tarpu, lieti naudoti ratlankiai, kaip beje ir nauji yra gražesni, sunkesni. Verta pasakyti, kad ir brangesni. Jeigu norite sutaupyti ir nupirkti žmonai arba merginai gėlių (pageidautina lelijų arba rožių) galima rinktis tokį dalyką kaip ratlankiai internetu. Taip pat ratlankiai vilniuje, kaip ir ratlankiai kaune, specializuotose parduotuvės pardavinėjami pigiau.

Pakeitimas

Ratlankiai paprastai keičiami keičiant padangas, o jas, kaip žinia, rekomenduojama dėl savo ir kitų eismo dalyvių saugumo, keisti du kartus per metus. Dažnai vairuotojai pamiršta, kad žiemos slidžiai kelio dangai skirti ratlankiai vilniuje, ar kitur, su vasarą išdžiuvusia kelio danga nepasižymi geru sukibimu. Verta nepamiršti, kad žieminių padangų eksploatavimas šiltuoju metų sezonu gali baigtis automobilio nesuvaldymu lyg ant ledo.

Svarbu:

  • Ratlankiai vilniuje, kaip ir kitur šioje planetoje gali būti keičiami kas penkis metus, jeigu neįvyksta katastrofų ir neatsiranda ypač didelių defektų.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>