Pastaruoju metu tenka vis dažniau išgirsti sąvoką LED šviestuvai. Pagrindinė geroji jų savybė – tai lemputės, kurioms pagaminti naudojamos naujausios kietakūnių šviesos šaltinių technologijos. Tokio pobūdžio apšvietimas po truputį užkariauja rinką ir yra vis dažniau naudojamas pramoniniam apšvietimui bei namų reikmėms. Kokią naudą mums teikia LED šviestuvai?
Ilgaamžiškumas
Tai bene pati svarbiausia geroji savybė, kurią teikia LED šviestuvai. Skirtingai nei įprastai naudojamoms lemputėms, šviesos diodams nėra būdingas katastrofiškas sugedimas, o jos srauto mažėjimas, kurį lemia tam tikri degradacijos procesai puslaidininkiniame kristale bei šviesos diodą dengiančiame lęšiuke. Laikui bėgant LED lemputės pamažu pritemsta ir numanomo veikimo laiko pabaigoje praranda iki 70 % pradinio ryškumo. Tai ypač naudinga besirūpinantiems didelių patalpų bei objektų apšvietimu, kuriam paprastai reikalingas pakankamai dažnas kaitriųjų lempučių keitimas. Tai sukelia ne tik nemažai vargo, bet ir reikalauja kur kas daugiau lėšų nei LED šviestuvai ir jų įrengimas.
Atsparios itin žemai temperatūrai
Nustebsite, tačiau žema temperatūra neturi jokios neigiamos įtakos LED lemputėms. Anaiptol, ji tik gerina jų veikimo laiką. Būtent dėl to LED šviestuvai yra tinkami įrenginėjant įvairias patalpas, skirtas šaldymui. Tai pastebėjusios, lemputes masiškai pradėjo naudoti ir parduotuvės, kurioms palanku taupyti elektros energiją bei turėti ilgai veikiančią, šalčio nebijančią apšvietimo sistemą. Beje, skirtingai nei įprastoms kompaktinėms fluorescencinėms lemputėms, LED apšvietimui nereikia apšilti. Todėl nepaisant žemos temperatūros, jos iš karto tampa ryškios.
Nėra kenksmingų medžiagų
Jau nuo mažens teko girdėti, kad jokiu būdu negalime artintis šalia sudužusios lemputės ar termometro. Taip yra dėl juose esančio gyvsidabrio, kuris gali būti kenksmingas sveikatai. LED šviestuvai neturi gyvsidabrio, todėl jie yra saugesni, juos galima naudoti kambariuose, kuriuose dažnai žaidžia vaikai.
Ekonomiškiausi šviesos šaltiniai
LED šviestuvai yra kur kas ekonomiškesni už įprastai naudojamus natrio ar metalo halogeninius šviesos šaltinius. Jie sunaudoja net 50 proc. mažiau elektros energijos, suteikia palankesnes eksploatavimo išlaidas bei gali būti perdirbami, todėl yra draugiški gamtai ir mus supančiai aplinkai.