Makšties uždegimas: priežastys, simptomai ir gydymo būdai

Kai kalbama apie apatines kūno dalis, vaginitas yra žodis, kuris daugeliui kelia baimę. Tačiau tai neturi būti kažkas, dėl ko reikėtų baimintis. Vaginitas – tai bendras terminas, kurį medicinos specialistai vartoja kalbėdami apie makšties uždegimą. Jo tiesiogiai nesukelia virusas ar bakterija, o dažniau jis priskiriamas kelių skirtingų veiksnių deriniui. Iš esmės, jei jūsų apatinėje kūno dalyje yra gerųjų ir blogųjų bakterijų disbalansas, yra didesnė tikimybė susirgti vaginitu. Taigi prieš vėl paspausdami "Google" rezultatą, perskaitykite viską, ką reikia žinoti apie vaginitą, galimas jo priežastis ir gydymą. Makšties ir šlapimo pūslės uždegimas – kokios priežastys? Plačiau: https://www.gudruciovaistine.lt/gudrucio-patarimai/gudrucio-patarimai/maksties-ekosistema-ir-jos-pokyciai puslapyje.

Kas yra vaginitas?

VaistinėVaginitas – tai bendras terminas, kurį medicinos specialistai vartoja makšties uždegimui įvardyti. Jo tiesiogiai nesukelia virusas ar bakterija, bet dažniau jis priskiriamas kelių skirtingų veiksnių deriniui. Iš esmės, jei apatinėje kūno dalyje yra sutrikusi gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra, yra didesnė tikimybė susirgti vaginitu. Dauguma moterų bent kartą gyvenime patiria tam tikrą vaginito formą. Makšties disbakteriozė ir kokie vaistai geriausi? Jis nelaikomas lytiškai plintančia liga, tačiau jį gali sukelti bakterinės infekcijos ir lytiškai plintančios ligos. Paprastai jis lengvai gydomas antibiotikais ir gali praeiti savaime, jei nesigydysite. Makšties sausumas yra dažna problema, tad ją reikia tinkamai spręsti.

Kokios yra dažniausios vaginito priežastys?

– Bakterinė vaginozė (BV) – Bakterinė vaginozė yra dažniausia makšties niežėjimo ir uždegimo priežastis. Ją sukelia makštyje padaugėjusios blogosios bakterijos. BV dažniausiai perduodama lytiniu keliu ir dažnai būna besimptomė, todėl daugelis moterų nesupranta, kad ja serga.

– Mielių infekcija – ją sukelia mielių, kurios yra tam tikros rūšies grybelis, peraugimas. Kaip ir BV, ji dažnai būna besimptomė, todėl daugelis moterų nesupranta, kad ja serga. Dažniausi mielių infekcijos simptomai yra niežulys ir baltos išskyros, kurios gali kvepėti duona.

– Trichomonozė – Trichomonozė yra lytiškai plintanti infekcija, kurią sukelia tam tikro tipo parazitas. Ji sukelia tuos pačius simptomus kaip ir mielių infekcija, įskaitant niežulį, baltas išskyras ir žuvies kvapą.

– Estrogenų dirginimo sindromas (EIS) – EIS sukelia estrogenų perprodukcija, kuri gali sutrikdyti bakterijų pusiausvyrą makštyje. Jis gali pasireikšti reprodukcinio amžiaus moterims, kurioms gali pasireikšti simptomai, panašūs į BV ir (arba) mielių infekcijos simptomus. Makšties uždegimas ir specialistės patarimai, kaip tai spręsti.

Vaginito gydymas

Kai kurias vaginito rūšis galima gydyti be recepto parduodamais kremais, tačiau kitoms reikia antibiotikų. Jei sergate bakterine infekcija, gydytojas paskirs antibiotikų. Mielių infekcijos gydomos priešgrybeliniais vaistais, o trichomonozė gydoma antibiotikais. Jei sergate EIS, gydytojas gali rekomenduoti sumažinti estrogenų kiekį. Tai padarius, galima suvaldyti estrogenų pusiausvyros sutrikimą ir išvengti makšties uždegimo paūmėjimo. Disbakteriozė ir kitos ligos.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>