Pasiruošimas kalbėjimo įskaitai – apie potemes ir visa kita

Esate dešimtokas ar dvyliktokas? Už lango žiema, su nerimu primenanti apie artėjančius atsiskaitymus? Bijote susimauti su egzaminais arba dar blogiau, per kalbėjimo įskaitą net neprasižioti? Kiekvieną dieną naršote internete ieškodami, kur parduodamos jau parašytos kalbėjimo temos ir taupot dienpinigius šiam veiksmui? Sveikiname, jūs esate normalus, vienas iš daugelio mokinių, išgyvenančių tuos pačius jausmus artėjant atsiskaitymams.

Tačiau normalus nereiškia, kad tai yra gerai. Normalus reiškia jog esate toks, kaip dauguma. Jei tik po mokyklos nesuskubsite į Londoną plauti automobilių, tikėtina, jog universitete susidursite su statistika ir bent jau normalųjį skirstinį pagvildensite kur kas rimčiau. Daugeliu atveju suprasdami, kad baimę keliantis kalbėjimo potemių baimės jausmas yra toli gražu ne teigiamas normalumas. Koks kitas variantas?

PokalbiaiJūs jau kitas dvyliktokas, bet vėl ta pati žiema. Artėja egzaminai. Pasiėmėte jų laikyti tiek, kiek tik leidžia taisyklės – bent kokius šešis. Nes kodėl gi ne. Kuo daugiau jų laikai – tuo lengviau. Kodėl? Nes mąstymas juose kur kas svarbiau nei informacijos iškalimas. O kuo didesnė patirtis, tuo geriau mąstyti. Laiko mokytis tikrai nepritrūks. Štai kodėl išlaikyti gerai šešis egzaminus tikrai nėra sunkiau nei panašiai išlaikyti tris. Tas pats galioja ir prisiminus, jog jūsų laukia ir potemės 2017. Kalbėjimo potemės. Jas pirkti? Jūs gal juokaujat. Jau geriau parašyti dvidešimt ir parduoti kitiems. Nauda dviguba – puikiai perprasite kalbos struktūrą. Galvoje turėsite kur kas daugiau informacijos, argumentų ir žinių įvairiomis temomis. Būsite savo akimis permąstęs daugelį skirtingų potemių, kai kurias – net po kelis kartus. Kiekvienai progai pasitaikius mokykloje ar kitur siūlysitės viešai pademonstruoti, kaip ta jūsų kalbėjimo įskaita atrodo. Imsite ir papasakosite. Gausite puikių klausimų ir patarimų. Tiesiog puikiai pasiruošite ir tikrajai įskaitai. Apie bet kokias baimes ar nepasitikėjimą net nepagalvosite.

Kokias galime daryti išvadas? Spėkite. Visada geriau, kai kalbėjimo potemės yra parašytos jūsų pačių. Geriausia – bent po kelis kartus. Dar geriau, jei esate bent kelis kartus jas parepatavę skirtingoje aplinkoje. Bet kokia su mokslais, savarankiškumu, planavimu ir informacijos sisteminimu susijusi patirtis bus geriausias jūsų mokytojas. Tad kuo daugiau atsiskaitymų, kontrolinių, egzaminų, įskaitų, tuo bus lengviau. Tai yra faktas ir ne kitaip.

Taip pat reikėtų paminėti, kad dvyliktoje klasėje lieka tik literatūrinės potemės. Jose savo sugalvotus teiginius reikia būtinai pagrįsti literatūros pavyzdžiais. Geriausiai tam tinka autoriai iš privalomų dvyliktos klasės autorių sąrašo. Tokiu atveju visa išmokta informacija gali praverti per egzaminą. Gali pasisekti ir jums gali atitekti netgi tokia pat tema. Kai kuriems praėjusiais metais taip ir buvo, todėl egzaminą išlaikė aukščiausiais balais.

1 comment on “Pasiruošimas kalbėjimo įskaitai – apie potemes ir visa kita

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>