Pavasariniai sodo darbai

GinalasArtėjant pavasariui, visame mieste pagausėja sodo prekių reklamų ir akcijų joms. Tada įrankių parduotuvė internete tampa pagrindine apsipirkimo vieta visiems, kas turi sodus ir pavasario laukia su džiaugsmu. Juk dažniausiai darbas sode ir darže būna poilsis žmonėms, jeigu jie gyvena mieste. Tada tie, kas parduoda įrankius internetu, sulaukia didžiausio klientų antplūdžio per metus. Juk tikrai labai gerai, kai pagaliau atvyksta žmonės su savo pajamomis ir nuperka viską, kas skirta sodui. Todėl belieka džiaugtis, kad galima pagaliau kibti į darbus. Kokius sodo ir daržo darbus tenka daryti pavasarį, ir kokie įrankiai jiems reikalingi?

Dirvos paruošimas

Pirmiausiai nusileiskime į sodo galą, kur yra sukastas nedidelis darželis. Matote jį? Čia pavasario pradžioje dirbo tikra talka ir visi smagiai sušokę padarė šią dirvožemio teritoriją, kurioje dabar jau pasėti auga pirmieji augalai. Taigi, jūs taip pat galite būti tais žmonėmis, kurie gali turėti sodą ir auginti savo daržoves. Juk tikrai nebūtina viską pirkti iš turgaus. Tad dirvos paruošimas yra pirmasis pavasario darbas, reikalaujantis ir pastangų, ir turėti tam tikrus įrankius. Pavyzdžiui, reikia turėti kastuvą, šakę, grėblį, kauptuką, kibirų karutį. Dirva pirma sukasama su kastuvu, paskui ji yra supurenama su šake. Visą laiką reikia stengtis surinkti šaknis, iš kurių turėtų augti piktžolės. Taip jūs apvalysite savo dirvą. Taigi, turėsite tai, ką visada mėgsite. Nedidelį daržą, kuriame galėsite ir maisto pasirauti, ir šiek tiek atsitraukę nuo kompiuterių padirbėti, ir gamtoje pabūti.

Medžių genėjimas

Pavasarį, dar prieš imant žydėti medžiams, reikia juos nugenėti. Tai reikia padaryti prieš prasidedant žaliavimo procesams. Tam, kad medis galėtų tinkamai nukreipti savo jėgas ir jas paskirstyti, o ne sutelkti visą savo gyvastį į šakas, kurias paskui jūs nupjausite. Tad, jeigu norite genėti medžius ir krūmus – nepavėluokite. Padarykite tai iškart, vos tik nutirps sniegas ir nebebus per šalta dirbti lauke. Tam reikės didelių sodo žirklių, trimerio, taip pat gal ir kokio nors pjūklo.

Sodinukai

Pavasarį ateina laikas želdinių dizainui ir architektūrai. Tik pavasarį jūs galite pasisodinti visus tuos augalus, apie kuriuos svajojote gerokai anksčiau. Todėl tada pats metas sodinti ne tik daržoves darže, bet ir visus augalus, kurie gali puošti jūsų teritoriją, formuoti gražų gėlių darželį. Taip ir padarysite – pamatysite, kaip gražiai viskas vėliau sužydės.

1 comment on “Pavasariniai sodo darbai

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>