Penkios priežastys būti vertėja

Baltic Translations vertimaiTokios prestižinės įmonės kaip http://www.baltictranslations.lt/ yra tik vienas iš pavyzdžių, kur gali dirbti vertėjai. Tačiau vertimų biurų yra labai daug. Aš dirbu kaip individuali tekstų vertėja, nesu susieta su vienu konkrečiu biuru, galiu dirbti įvairiose vietose. Kartais jauni žmonės manęs klausinėja, ar verta dirbti vertėja, ir kodėl taip arba ne. Aš negaliu visiems atsakyti iš karto, bet manau, kad tikrai yra dalykų, kurie yra labai pozityvūs ir mane džiuginantysvertėjos darbe. Taigi, kokie jie?

Ne monotoniškas darbas

Niekada nerasi vienodo teksto, vienodo dokumento, vienodo eilėraščio. Nors yra tam tikra sistema, kaip verčiami teisiniai tekstai, tačiau vis tiek kiekvienas užsakymas yra visiškai skirtingas. Tai skiriasi nuo to, kokie užsakymai yra pvz., dirbant fabrike ir gaminant vienodą produkciją. Mes dirbame kitaip ir dėl to niekada nebūna nuobodu. Kad pavargtum, taip, nuo bet kokio darbo per didelio krūvio gali pavargti, tačiau nuobodu nebūna.

Nuolatinis augimas

Kalba yra labai platus žinių rezervuaras. Niekada negali pasakyti, kad jau išmokai kalbą, nes net ir savoje kalboje vis kasdien gali rasti dalykų, kurie tave nustebintų. O ypač tada, kai galvojame apie kalbą, kurioje norisi tiesiog kuo daugiau būti. Be to, kalba yra ir labai gyva. Ji tiesioginėje vartosenoje vienaip atrodė prieš 10 metų, kitaip dabar. Keičiantis gyvenimui, keičiasi ir kalba. Taigi, kai dirbti vertėja, žinai, kad niekada nesustabarėsi. Kalbos tėkmė tarsi upe tave sraunia neša visada į priekį ir tu visą laiką augi, pletiesi, tobulėji.

Mėgstamas darbas

Jeigu įstojai į filologiją, tai tikrai dėl to, kad tau patiko kalba. Jeigu metei studijas ir pasirinkai kitą kryptį, viskas gerai, matyt, tavo pašaukimas slypi kitur. Bet tiems žmonėms, kurie pasilieka savo kalboje, visada yra labai malonu išlikti ištikimiems savo vertybėms ir dirbti kalboje. Daryti tai, ką nori daryti. Aš džiaugiuosi, kad dirbu mėgiamą darbą, nes jis man teikia pasitenkinimą ir kartu žinau, kad čia galiu geriausiai atsiskleisti.

Naujos patirtys

Vertėjo darbas nebūtinai yra sėdėjimas prie stalo ir kompiuterio ar žodyno. Tai gali būti ir labai dinamiškas gyvenimo būdas. Gali keliauti kaip vertėjas, gali aplankyti visokias vietas, versti renginiuose ir panašiai. Taigi, visada gali atsirasti naujų patirčių.

Atlyginimas

Priklausomai nuo to, kokioje srityje verti, šis darbas gali atnešti tikrai orų ir gerą darbo užmokestį.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>