Saulės parkai Lietuvoje – svarbiausia informacija

Spaudoje pasirodo vis daugiau informacijos apie Lietuvoje vystomus saulės parkus. Kur „keliauja“ juose gaminama energija, kiek kainuoja įsigyti dalį jėgainės parke? Atsakysime į svarbiausius klausimus.

Šiuo metu šalyje yra 5 saulės parkai. Įsigyti dalį jėgainės gali fiziniai ir juridiniai asmenys. Fiziniai asmenys, įsigiję elektrinės dalį, pasirašo sutartį su ESO tinklais. Parke gaminama elektra keliauja į tinklus ir gali būti atsiimama bet kuriame Lietuvos kampelyje esančiame objekte. Asmuo, turintis elektrinę saulės parke, o atsiimantis energiją kitoje vietoje vadinamas nutolusios energijos gaminančiu vartotoju. Kaip jau supratote, saulės parkai suteikia galimybę naudoti švarią ir pigią energiją kiekvienam buto, sodybos ar namo savininkui.

Saulės parkuose dalį elektrinės gali įsigyti ir juridiniai asmenys, norintys sumažinti energijos kaštus įmonėje ir prisidėti prie tvaraus verslo kūrimo.

Kiek kainuoja elektrinės saulės parkuose?

Saulės parkai vystomi skirtingų bendrovių, kiekviena iš jų nustato 1 kW galios įsigijimo kainą. Šią kainą sumažina Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) teikiama parama. Jau nuo 2021 metų kovo mėnesio prasidės naujas kvietimas teikti paraiškas paramoms saulės elektrinių kompensacijai. Parama siekia 323 euro už 1 kW galios, o tai sudaro apie 30 % jėgainės kainos.

Atsižvelgiant į rinkos kainas saulės parkuose, reikėtų atkreipti dėmesį į naudojamą įrangą. Kokybiška įranga gali sugeneruoti daugiau energijos, ji patikimai tarnaus ilgus metus.

Pateikiame trumpą kainų palyginimą saulės parkuose Lietuvoje:

1. „Saulės grąžos“ Kuršėnų saulės parkas.

1 kW jėgainės galios kainuoja 925 euro.

Metinės priežiūros mokestis – 17,98 eurų.

2. Saulės elektrinė Obeniuose.

1 kW galios kaina 948 euro.

Metinė priežiūra – 19,99 eurų.

3. Saulės elektrinė Lazdijų rajone.

1 kW galios kaina – 995 eurai.

Metinė priežiūra – 25 eurai.

4. „Green Genius“ saulės elektrinė Utenoje.

1 kW galios kaina – 898,99 eurai.

Metinė priežiūra – 17,98 eurų.

5. Saulės parkas „Vytis“.

1 kW galios – 929 eurai.

Metinė priežiūra kainuoja 19,99 eurų.

Kur ir kokie saulės parkai randasi Lietuvoje galite rasti interneto svetainėje saulesparkai.lt

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>