Galimybė keisti akių spalvą atrodo žavi ir viliojanti. Kas nesvajojo per vieną minutę pakeisti įvaizdį ir palikti aplinkinius be žado? Šiandien spalvoti lęšiai yra nesunkiai prieinamas aksesuaras. Priklausomai nuo to, ar turite regėjimo problemų, ar matote puikiai, galite rinktis regėjimą koreguojančius lęšius ir gaminius be dioptrijų. Lęšiai – patogus ir stilingas būdas gerinti regėjimą ir paįvairinti kasdienybę. Iš kitos pusės, pasigirsta vis daugiau kalbų, teigiančių, kad spalvotų lęšių nešiojimas gali pažeisti regėjimą ir pakenkti sveikatai.
Rinkitės kokybę ir pasikonsultuokite su specialistu
Renkantis spalvotus lęšius, reikia prisiminti, kad tai išskirtinis aksesuaras, reikalaujantis itin daug priežiūros ir griežtos higienos. Jei neplausite rankų, reguliariai nekeisite lęšių ar nenaudosite specialių valymo priemonių, galite pasigauti akių uždegimą arba turėti rimtesnių sveikatos problemų. Kad būtumėte tikri lęšių kokybe, rinkitės tik žinomo ir rinkoje vertinamo gamintojo produkciją, nepamirškite pasikonsultuoti su optikos salono darbuotojais ir akių gydytoju, kuris, atlikęs kelis tyrimus, nustatys, kurie lęšiai tinkamiausi konkrečiu atveju.
Spalvą paryškinantys ar keičiantys?
Jei nusprendėte nešioti spalvotus lęšius, turite apsispręsti, kokio tipo gaminius rinksitės – lęšiai gali būti spalvoti arba tonuoti (paryškinantys). Pastarieji siejami su natūralesne akių spalva, o spalvoti – su itin akivaizdžiais pokyčiais. Tokie lęšiai neatrodo natūraliai, tačiau jie gali pilnai pakeisti spalvą arba turėti pageidaujamą paveiksliuką (tai puikus pasirinkimas karnavalui ar šventėms). Spalvą keičiantys lęšiai rekomenduojami tamsioms, pvz., juodų ir rudų spalvų, akims. Tuo tarpu tonuoti lęšiai tiks šviesių tonų akims, siekiant suteikti joms daugiau ryškumo.
Spalvotų lęšių įtaka sveikatai
Itin daug klausimų kelia spalvotų lęšių įtaka regėjimui ir bendrai savijautai. Optikos salono darbuotojai teigia, kad nėra jokių įrodymų, jos spalvoti lęšiai turėtų neigiamos įtakos regėjimui, vis dėlto nerekomenduojama lęšių nešioti kasdien. Daugiausiai sunkumų atsiranda tuomet, jei lęšiai yra nešiojami, nesilaikant higienos normų ar specialistų rekomendacijų. Niekuomet nepirkite lęšių, nepasitarę su oftalmologu.
Diskomfortą gali sukelti ir pakitęs aplinkos vaizdas. Nors lęšių viduryje yra permatoma erdvė vyzdžiui, tam tikrose situacijose vyzdys gali išsiplėsti arba lęšis pasislinkti, todėl keičiasi aplinkos spalvos. Dėl šios priežasties spalvotų lęšių reikėtų atsisakyti vairuojant. Kad išvengtumėte bet kokių galimų sveikatos problemų, lęšius imkite ir dėkitės tik švariomis rankomis, nesidalinkite lęšiais su draugais (tai populiaru jaunimo aplinkoje, siekiant sutaupyti pinigų naujų lęšių pirkimui). Primename, kad lęšiai turi būti laikomi specialiame tirpale ir išmetami pasibaigus jų galiojimo laikui. Neatsakingas požiūris ir specialistų rekomendacijų ignoravimas gali baigtis akių pažeidimu ar net aklumu.