Top 5 didžiausi turgūs pasaulyje

Švarios, chaotiškos, tvarkingos ir rafinuotos pasaulio gatvių turgavietės siūlo šviežią, vietinę ir dažnai pigią sezoninę produkciją, kuri paprastai atkeliauja iš vietinių ūkininkų fermų. Kai kurie iš šių turgų yra nedideli, vos kelis prekystalius turinčios gatvės nišos, kai kurie yra akimis neaprėpiamo milžiniško dydžio prekybos kompleksai. Toliau šiame straipsnyje yra aptariama keletas didžiausių turgų visame pasaulyje.

Sent Lorensas, Torontas, Kanada

Šis ūkininkų turgus veikia nuo 1803 metų, kai tik buvo įkurta Toronto rotušė. Daugiau kaip 200 metų veikiantis turgus pasižymi ne tik savo parduodamos produkcijos įvairove, bet ir architektūrinių stilių skirtingumu. Sent Lorenso turgus per 200 metų buvo rekonstruotas ne kartą. Kai kurie pastatai ar jų kompleksai pakito minimaliai, kiti buvo nugriauti ir vietoj jų pastatyti nauji. Vaikštant po Sent Lorenso turgų visa šį architektūrinį ansamblį galima pamatyti savo akimis. Šiuo metu šiame turguje prekiauja daugiau kaip 120 mažmenininkų. Turguje yra parduodama nuo šviežių jūros gėrybių iki šių metų derliaus kavos pupelių. Didžiojo Sent Lorenso turgaus diena yra šeštadienis.

Žaliasis Sąjungos Skvero turgus, Niujorkas

TurgūsKadaise ši Manhateno centrinė dalis buvo sąvartynas. 1976 metais Barry Benepe sutvarkė šią vietą ir įkūrė turgų, kuriame savo auginama produkcija pradėjo prekiauti tuo metu sunkiai besiverčiantys Hudsono slėnio ūkininkai. Niujorko gyventojai įvertinę šviežius maisto produktus pamilo šį turgų ir už produktų įvairovę vertina iki šių dienų. Žaliojo Sąjungos Skvero turgaus dienos – pirmadienis, trečiadienis, penktadienis ir šeštadienis, ištisus metus.

Kastrio turgus, Šv. Liucija, Indija

1894 metais atidarytas ir nuo to laiko besipuikuojantis savo pagrindinio pastato oranžiniu stogu Kastrio turgus yra didžiausias ir garsiausias visoje Šv. Liucijos (Vakarų Indija) saloje. Šio turgaus specifinė prekė yra prieskoniai. Jame galima įsigyti anyžių, cinamono, duonos vaisių, bananų ir kitų įvairių augalų prieskonių. Turguje taip pat galima įsigyti karšto maisto, šviežio žuvų laimikio ir kitų populiarių maisto produktų. Turgus veikia kiekvieną dieną, ištisus metus.

Ver-o-Peso turgus, Belenas, Brazilija

Triukšmingas ir chaotiškas, tačiau nepaprastai charizmatiškas, išsidėstęs lygiomis žvejų eilėmis, kurie prekiauja keistai atrodančiais gyviais, toks yra šis didžiulis Amazonės upės kranto turgus, nusidriekęs per didžiulius Beleno Ver-o-Peso dokus, kuriuose iš laivų yra iškraunamas Amazonės upėje sugautas laimikis. Turguje be jūros gėrybių yra prekiaujama ir įvairiomis egzotiškomis vaisių, daržovių ir karšto maisto rūšimis. Turgus pradeda veikti kiekvieną ankstų rytą, kai tik prasideda sugauto laimikio iškrovimas iš laivų.

Merkado centrinis turgus, Veragvaso Santjagas, Čilė

Tai nuo 1872 metų veikiantis gyvos žuvies turgus. Jame galima nusipirkti nepaprastų jūros gėrybių, pradedant bernakėmis ir baigiant milžiniškais kalmarais. Turguje yra tokia didelė įvairovė jūros gėrybių, kad kai kurios yra net neatpažįstamos ir turi tik ispaniškus pavadinimus. Turguje taip pat galima įsigyti iš jūros gėrybių šviežiai pagamintų patiekalų, kurių receptai yra saugomi ir žinomi tik vietiniams gyventojams. Turgus yra išsidėstęs per kelis kvartalus einant į Šiaurę nuo Sant Domingo bažnyčios. Veikia kiekvieną dieną, ištisus metus.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>