Statybos tarp daugiabučių – ilgas procesas

Jeigu jus domina tokios priemonės https://www.truckfind.lt/specializacijos/naudoti-sunkvezimiai, tikriausiai jau planuojate kažkokias statybas. Gal tvarkysitės sodo namelį, gal namą rimtą statysite, o gal daugiabutį, galbūt įmonių pastatą. Tačiau net ir ten, kur atrodo, kad neįmanoma kažką pastatyti, kartais visgi ima ir randasi kokios nors statybos. Ar galėtumėte pagalvoti, kad priešais jūsų daugiabučio langus prasidės dideli statybų ir griovimo darbai? Tai tikrai gali nutikti.

Tarp daugiabučių – sunku privažiuoti

SunkvežimiaiTokioms sunkioms mašinoms kaip savivarciai su kranu, įvairūs sunkvežimiai, buldozeriai, reikia gero privažiavimo. Tik tuomet galės vykti statybos. Juk nebe tie laikai, kada statybas atlieka vienas kitas meistras su savo rankiniais įrankiais. Kaip visuomet, viską galiausiai atlieka didelės kompanijos su nemaža sunkiosios technikos artilerija. Taigi, ten privažiuoti su tokiomis mašinomis gali būti sunku. Tai neretai ir atgraso investuotojus, norinčius spraustis į itin ankštus žemės sklypus, likusius tarp daugiabučių. Žmonės dažnai piktinasi ir statybų rangovus mato kaip priešus – tuos, kurie gal ir žada nedaryti pažeidimų, bet kurie veikiausiai darys visus pažeidimus, jeigu kitaip neis pasiekti reikiamos teritorijos ar padaryti kitų svarbių dalykų.

Reikia gauti kaimynų sutikimą

Kitas labai didelis trukdys, gal net didesnis negu savivarčiui reikalingas pravažiavimas – tai kaimynų sutikimai. Tam, kad statybos galėtų vykti, sutikimus turi duoti daugybė kaimynų. Iš esmės, visi, kurie yra šiek tiek arčiau, ir kuriems po langais vyksta šios statybos. Jeigu iš visų pusių supa daugiabučiai, tuomet visi jie yra savininkai, ir visi turi sutikti su statybomis. Tai reiškia, kad tokiems žmonėms tenka kažką pažadėti, kad jie norėtų leisti toms statyboms vykti. Gal langus, gal balkonus pakeisti, gal piniginę kompensaciją sumokėti. Dar daugiau: dažnai pastebėsite, kad kokie nors keli užsispyrę seneliai nenorės ryžtis išvis jokiems pokyčiams ir jie tiesiog tuomet gali mąstyti, kad ne taip ir apsimokės, kad galbūt paskutinius gyvenimo metus nugyvens matydami pro langą statybas, o to savo balkono sutvarkymo laiko galbūt ir nesulauks. Tai, žinoma, yra suprantama ir gana paaiškinama.

Statybų sunkiausia dalis – dokumentai

Tad dažnai net ir tam, kad turėtumėte leidimą daužytis su savo savivarčiu ir kelti triukšmus, turėsite gauti pakankamą šeimininkų sutikimą. Kaip ir dėl daugybės kitų klausimų, statyboms sudėtingiausia dalis visgi taps būtent dokumentų tvarkymas. Pradedant statybos leidimais, baigiant namo pridavimu ir energinės klasės užtikrinimu.

1 comment on “Statybos tarp daugiabučių – ilgas procesas

  1. Statybos labai dažnai būna ilgas procesas, tačiau tikrai verta laukti. Galiu pasigirti, kad savo namą stačiau pats vienas. Visus kabelius, elektros skydelius ir jungiklius pirkau iš šio puslapio: https://elektra.lt/lt/134-elektros-spintos-skydeliai Dabar jau keli metai kaip gyvenu nuosavame name ir esu patenkintas savo statyba.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>