Blogi sprendimai vejai

Net jeigu manote, kad savame sode darant paprasčiausius darbus nieko nesugadinsite, klystate, nes net ir toks tarytum paprastas darbukas kaip vejos sodinimas gali pasirodyti gana sudėtingas. O galimybių suklysti bei padaryti kažką ne taip, pasirodo, čia bus nemažai. Taigi, ką jums reikėtų žinoti apie tą vejos sodinimą, ir kur čia gali glūdėti problemos?

Nelyginti reljefo

Vejos priežiūraPirmoji klaida, kuri yra padaroma, kol dar pats realus vejos sodinimas net būna neprasidėjęs: tai neišlygintas reljefas. Jūs staiga pamatote ir suprantate, kad neturite tiek laiko ar noro čia dar lyginti tuos savo grumstuotus kalnus. Na tai kas, kad negražu. Bet supilsite sėklas, ir vis tiek kas nors išaugs. Ir čia prasideda nesąmonės. Jeigu ant nelygaus tarsi sujaukta patalynė paviršiaus pasėsite veją, tai vėliau jau jos tikrai nelyginsite. Ir kiek daug problemų lauks. Visų pirma, kai reikės pjauti žolę. Nepavyks visoms žoliapjovėms taip visko nupjauti, kad būtų gerai ir gražu. Iškart matysis, kur „prichaltūrinta“. Jums tai nepatiks, visai nepatiks. Tuomet norėsis, kad kartais galėtumėte pasitiesti pledą, padaryti pikniką ir smagiai praleisti laiką. Tačiau ir tai pasirodys jums visai ne malonus dalykas, kadangi visą laiką jums griuvinės puodeliai ir sumuštiniai, nes sėdėsite lyg ant banguojančios jūros. O į sodą pakviesta senelė, iškart išsisuks kulkšnį, tiesiog eidama prie obelies. Nes nelygiu paviršiumi eiti pavojinga. Tad nesuklyskite ir nuo pat pradžių išlyginkite reljefą, tik tada sodinkite veją.

Tik truputį pataisyti

Lygiai taip pat vejos sodinimas bus klaidingas, jeigu atsikraustę į kažkokį sklypą, nesiryšite visko padaryti nuo pradžių gerai. Tarkime, ten jau augs kažkokia žolytė ir jūs norėsite kažką gražaus ten padaryti. Tačiau paaiškės, kad tai labai sunku. Kad, kada norėsis kažką pataisyti, jūs tarsi į kokius spąstus pateksite. Kadangi vejos sodinimas čia bus labai sudėtingas ir vienur pataisius, kitur irgi reikės taisyti. Taigi, reikėtų vadovautis mąstymu „viskas arba nieko“ ir nuo pradžių viską daryti gerai.

Pagailėti gerai žoliapjovei

Užsisėjote veją, užsiauginote, bet nenorite pirkti žoliapjovės. Kartais pasamdote kaimyną Petrą su dalgiu, kad jis pašienautų ir viskas. Bet Petras kartais užgeria ir jūsų žolė lieka nenušienauta. Jeigu jau turite gražią vejukę prie namų, tai sukrapštykite dar šiek tiek pinigų ir nusipirkite gerą žoliapjovę, kuri nesugestų po pirmo pjovimo ir ilgai veiktų.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>