Gudrybės: kaip padidinti butą

Kilimas svetainėjeĮsigijus mažą butą, reikėtų stengtis iš jo padaryti didesnį. Tam įtakos turės viskas: nauji baldai internetu, sprendimai perplanuojant erdves, taip pat spalvos, estetikos supratimas. Net ir gyvenimo būdas: mokėjimas atsisakyti nereikalingų daiktų. Štai keletas gudrybių, kurios leis padidinti namų erdves.

Rinktis baldus, atitinkančius erdvės išmatavimus

Svajojate apie didžiulę skalbimo mašiną ir 2 metrų ilgio vonią? Tačiau namuose tam nėra vietos? Apie baldus reikia galvoti pirmiausia atsižvelgiant į buto charakteristiką. Lygiai taip pat, kaip reikia galvoti pirmiausia apie savo pėdos dydį, ir pagal tai pirkti batus. Juk avėdami 42 dydį tikriausiai nesimausite 36 to dydžio batų, tiksliau, tokių nepirksite. Taigi, galite įsivaizduoti kažkokius gražius daiktus, bet nebūtinai jie turės būti jūsų namuose. Jums reikės apie viską galvoti labai protingai ir saikingai. Dideliems namams – didesni baldai. Mažiems namams – tokie, kurie idealiai tiktų išmatavimams. Pavyzdžiui, laisvose nišose reikėtų jas idealiai atitinkančių lentynų arba spintų, kitų patobulinimų. Lygiai taip pat reikėtų galvoti apie visus kambarius. Tai kas, kad galbūt jums patinkanti komoda tilps kambaryje. Bet kas iš to, jeigu ji užims 1.3 metro ilgio, o šonuose liks dar po 30 centimetrų laisvos vietos? Jau geriau iškart ieškoti 1,9 metro ilgio komodos, kad pilnai užsipildytų tuščia erdvė.

Praplėsti butą į balkoną

Itin mažų butų plėtrą galima įsivaizduoti juos praplečiant į balkoną. Tačiau tą galima daryti tik su architektų leidimu, kad netikėtai nesubyrėtų butas. Reiškia, reikia plėsti butą tik protingai ir teisingai. Pirmiausia viską suderinus ir gavus leidimus. Jeigu tokį gausite, galima griauti balkoną ir vidų jungiančią sieną, padaryti praėjimą – nišą, o patį balkoną sutvirtinti, apšiltinti, padaryti naujas sienas su įstiklinimu.

Naikinti koridorius ir perėjimus

Kitas pasirinkimas – tai koridorių ir perėjimų naikinimas, kuris tikriausiai bus neišvengiamas tam tikru metu, jeigu remontuosite seną daugiabutį. Jungti virtuvę, koridorių ir svetainę – tai bus esminis žingsnis, kuris vietoje mažų kambariukų ir kelių kvadratinių metrų erdvės virtuvės, koridoriaus ar svetainėlės, suteiks visiškai naują supratimą apie erdvę ir galbūt atsiras 30 kvadratinių metrų svetainė vietoje viso to.

Daugiau laikymo sistemų vertikaliose erdvėse

Galiausiai, reikėtų išnaudoti vertikalią erdvę. Jūs juk tikrai turėsite galybę daiktų, kuriuos reikės kažkur padėti. Visa tai galima laikyti vertikaliose erdvėse – specialiai tam sukurtose laikymo sistemose. Tai gali būti įvairios palubėse atsirandančios geros naujos spintelės, kur laikysite nenaudojamus rūbus, patalynę, rankšluosčius ir panašius dalykus.

1 comment on “Gudrybės: kaip padidinti butą

  1. Buta visada galima padidinti pasitelkiant optinės apgaules. Veidrodis tam puikiai tinka- jis visada padaro patalpą erdvesnę ypač, jeigu ji yra šviesi.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>