Prieš kelionę – techninė apžiūra

Traukė ir jos keitimasArtėjant mūsų įspūdingai kelionei į Lenkiją, reikėjo padaryti keletą techninių apžiūrų. Pirmiausiai, automobilio, ypač dėl to, kad jau buvo svarbus ir vairo traukės keitimas. Kartais vairas užstringa arba nebe paima taip gerai posūkio. Taip pat norėjosi pasitikrinti ir dėl kitų galimų grėsmių. Kas žino, kokių problemų mašina šį kartą turės. O juk kažkur Lenkijos keliuose strigti tikrai nesinorėtų.

Vairo traukės bėdos

Tai, kad mašina turi bėdų su vairu, buvo daugiau mažiau aišku jau anksčiau. Todėl visada norėjosi, kad geriau susitvarkytume tą vairą dar prieš pradedant kelionę į Lenkiją. Baisu, kai lietui lyjant vairas ima vairuoti savo kelią. Jeigu yra labai išvažinėtas greitkelis ir ant asfalto dangos likę loveliai su susitelkusiu vandeniu, tai jau iškart automobilis papuola į šiek tiek rizikingesnę situaciją. Taigi, vairo traukės bėdos tampa tokiu dalyku, kurį reikia spręsti, norint užtikrinti kelionės saugumą.

Kiti dalykai

Taip pat buvo ir daugiau smulkių gedimų, iš kurių ne visus nusprendėme dabar spręsti. Tarkime, tai, kad yra kartais užsikertantys stiklai, mums atrodo šiokia tokia bėda. Jeigu neatsidaro langas vairuotojo pusėje – blogiausia. Dar blogiau, jeigu ir langas neatsidaro, ir automatinis veidrodėlių reguliavimas sugedęs. Štai dėl ko vairuotojo pusėje visada viskas būna sutvarkyta, o keleivio pusėje paprastai niekas netaiso sugedusios lango rankenėlės. Šį kartą buvo taip pat padaryta ir niekas, matėsi, nenori investuoti į langelio sutaisymą. Taigi, tokie dalykai leidžia matyti, kad su langu problemų yra, bet ne pačių rimčiausių.

Taip pat reikėjo pakeisti tepalus, nes jau kartais galima išgirsti, kaip keistai kriokia variklis ir labai ima kaisti visas mašinos salonas. Valytuvas vienas buvo sugedęs, taigi, reikėjo ir jį pataisyti. Galų gale, norėjosi pažiūrėti, ar ratų suvedimas yra tikrai gerai atliktas. Su šios rūšies automobiliais reikia būti atsargiais ir kartas nuo karto vis atlikti gerą ratų suvedimą. Be tokios priežiūros, jie visaip į šonus išsikraipo ir niekada negali būti tikras, kada į šoną kur nors pakrypsi. Taigi, labai gerai, kad galima visada taip susitvarkyti mašiną prieš kelionę, o tos kelionės metu jau būti tikram, kad bus mažiau problemų.

Galiausiai nuvažiavome į mašinų plovyklą, nusiplovėme mašiną ir netgi išsisiurbėme jos vidų. Norisi, kad kelionė būtų ne tik saugi, bet ir nemažiau joje būtų komforto. O dabar taip ir bus.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>