Jeigu sena mašina pakliuvo į bėdą…

Kai labai sena ir dar vos gyva mašina patenka į bėdą, kad ir į smulkią avariją – visiems prasideda galvos skausmas, nes kyla klausimas, ką dabar su ja daryti. Arba gali būti ji sutaisoma, arba galima atiduoti metalo laužui, arba jos autodalys gali būti pardavinėjamos atskirai. Ir vienaip galima daryti, ir kitaip. Štai alternatyvos, ką daryti, jeigu papuolėte į nemalonią situaciją.

Situacijos apibūdinimas

Imkime standartinę situaciją, kai sena mašina, kurią rinkoje tokios būklės gali nupirkti už 200 – 500 eurų kainą, paslysta kelyje ir dėl to patiria nedidelį sutrenkimą. Dėl to jai būtų reikalingas nutempimas ir nedidelis taisymas. Galima būtų taisyti pas meistrus autoservise, galima patiems namie. Tačiau kitos mašinos rinkoje taip pat nedaug kainuoja, ir neaišku, ką daryti.

Atiduoti supirkėjams

DalysTurbūt pats paprasčiausias sprendimo būdas būtų tiesiog atiduoti automobilį auto supirkėjams. Tokių savo kelyje tikrai lengvai sutiksite, jų kontaktai dažniausiai yra internete. Jų tikslas yra supirkti senas, daužtas mašinas ir toliau jas eksploatuoti dviem keliais. Arba jos ardomos ir pardavinėjamos tik autodalys, arba kažkurias auto dalis remontuoja, o vėliau mašinas, atgaivinus jas, parduoda į dar prastesnes rinkas. Jeigu pasirinksite šią alternatyvą, sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Pirma, jums tiesiog iškart išspręst bėdą ir bus ramu. Antra, jums nereikės investuoti į remontą, taip pat nereikės mokėti už automobilio nutempimą. O tai juk visada būna mokama paslauga. Tenka sumokėti ir už tralą, jeigu norite, kad iš labai toli partemptų. Jeigu avarija nutiko jau kokia 30 km nuo Vilniaus, tai matysite, kad už nutempimą paklosite 100 eurų, tiek kainuos privačios firmos paslaugos. Galiausiai reikės sumokėti ir už remontą, ir taip dar net į minusą išeisite.

Pardavinėti dalimis patiems

Kitas pasiūlymas – bandyti patiems dalimis pardavinėti. Galite vėlgi tempti kažkur pas save į kiemą tą mašiną, patys ardyti ir pardavinėti. Išties, kai kurios autodalys bus vertos visai nemažai, gal net daugiau, negu jums pasiūlytų už visą mašiną. Tačiau pats procesas bus amžinas – praeis gal ne vieni metai, kol po truputį išparduosite mašiną dalimis, tai ir laiko užtruks.

Sutaisyti ir toliau važinėti

Jeigu labai mylite savo seną mašiną, tuomet gal nežiūrėsite ir tų sentimentų. Tiesiog susitaisysite ir važinėsite toliau. Ir tai bus taip pat geras žingsnis, jeigu taip nuspręsite.

1 comment on “Jeigu sena mašina pakliuvo į bėdą…

  1. Kaip sako „Kitas pasiūlymas – bandyti patiems dalimis pardavinėti“.. Taip ir iseina sunaudotos padangos i rinka, o tie kas taupo ciuoza nevalytais keliais…

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>