Dažome medines duris

Labai senuose aptinkamos medines durys – ne naujiena. Vieni žmonės iškart pasiryžta daryti remontą ir pakeisti viską, kas sena, kiti nori pataupyti, o gal tiesiog užsiimti maloniu rankų darbu, ir tokius dalykus sutvarkyti, restauruoti. Šiandien kalbamės apie tai, kaip turėtų būti dažomos medines durys, jeigu apsisprendėte jas prikelti antram gyvenimui.

Senų dažų pašalinimas

DurysKaip sako durų meistras Petras, dažniausia žmonių daroma klaida, tai senų dažų nepašalinimas. „Jūs užtruksite tik kokia viena diena ilgiau, tai kainuos jums iki 10 eurų brangiau, tačiau pasidarysite duris, kurios atrodys gerai dar 30 metų, o ne duris, kurios po 2 metų vėl bus besiprašančios tvarkymo. Todėl tikrai rekomenduoju normaliai viską padaryti ir atlikti visus šiuos toliau nurodomus žingsnius. Tada tikrai galėsite sakyti kad turite tokias duris, kurios jums leidžia gerai jaustis, nesigailėti, kad išvis užsiėmėte tokiais remonto darbais“, – sako meistras. Senus dažus šalinti reikia lupant su specialiais gremžikliais, kai kur galima tiesiog patrinti atskiedėju ir tokiu būdu juos nuimti. Rekomenduojama dažymui pasiruošti ir išimti spyną, rankeną. Jas gal reikės ir naujai įsukti vėliau, nusipirkus jau naujesnes dalis.

Špakliavimas

Kitas žingsnis, kurį prieisite nulupę senus dažus, tai špakliavimas. Galbūt jūsų durys per ilgą laiką pasidarė nelygios. Kažkur atsivėrė plyšiai, kitur medienos graužikai išgraužė skylių kolonijas. Dar kitur ėmė džiūti medis ir atsirado kreivumas. Taigi, nusipirkę specialaus medienos sandarinimo glaisto, tas medines duris pašpakliuokite vietose, kur to reikia. Palikite džiūti tiek, kiek nurodo instrukcija, ir keliaujam toliau.

Šveitimas

Turbūt sekantis nurodytas žingsnis bus šveitimas. Puiku, tą jums irgi reikia padaryti. Šveitimui geriausia turėti specialų diskeliais šveičiantį įrenginį. Jis jums leis kuo gražiausiai išlyginti viską ir nušveisti. Tik rekomenduojama užsidėti itin storas pirštines. Jeigu to nepadarysite, galbūt nuo vibracijos ant rankų atsiras mėlynės.

Gruntas ir dažymas

Priklausomai nuo to, kokios medienos durys tai yra, dėkite gruntą. Jis dar gražiau išlygins spalvą, o taip pat ir pamatysite, kaip gražiai atrodo pačios durys. Kai kam net ir grunto sluoksnio užtenka. Bet šiaip geriau dažykite. Jeigu tai vidaus durys – tinka akriliniai dažai. Jeigu lauko – aliejiniai.

Lakas

Galiausiai, uždėjus šiuos sluoksnius, rekomenduojama ant viršaus dar dėti blizgų arba matinį laką, kuris išvis užtikrins jūsų šių naujai sutvarkytų durų ilgaamžiškumą ir atrodys tikrai gražiai.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>