Nauji langai

Šiais metais svarbiausias finansinis klausimas man buvo, kokia yra mediniai langai kaina. Dėjau paprastus plastikinius, tai kainavo jie apie 850 eurų, tame tarpe ir didelė nuostabi vitrina, pro kurią visada įeis daug jaukios ir malonios šviesos. Medinių langų kainos visada didesnės, todėl gerai žmonėms, kurie negyvena nacionaliniuose parkuose ir panašiose vietose, kur privalu dėtis būtent medinius langus.

Gamyba ir pasirinkimas

Langai iš medžioAišku, kad renkantis langus reikia atsižvelgti į keletą faktorių, ne tik į jų išvaizdą ir tai, ar jie mediniai, ar plastikiniai. Pavyzdžiui, svarbu, kiek stiklo paketų yra lange. Jeigu kokie keturi ar penki – tai labai gerai. Reiškia, kad bus labai šilta. Bet paprastai būna trys arba du stiklo paketai. Kuo svarbu stiklo paketai? Kuo daugiau oro tarpų, tuo šilčiau, nes būtent oras geriausiai sulaiko šilumą. O juk visi norime gyventi kuo šiltesniame ore. Taip pat renkantis reikia galvoti apie Rytų – Vakarų išdėstymą. Reikia, kad per langus įeitų kuo daugiau šviesos.

Apdaila

Taigi, duris padariau visai nemažas, storas, manau, turėtų būti ir tvirtos. Apdaila yra labai svarbus etapas, nes jos metu ne tik suteikiamos estetinės savybės, bet ir reikia sulaikyti drėgmę, užtikrinti atsparumą. Tai ne ką mažiau svarbi sritis nei ir visokios kitos, kada reikia rinktis gražius ir naudingus pasirinkimus.

Panaudojimas

Šios durys iš vienos pusės juodos, todėl atrodo solidžios, lyg būtų iš kokio granito. Tai iškart sukuria ir tvirtumo įspūdį, nors turbūt šiaip žmonės nepagalvotų, kad galima taip manipuliuoti vien spalva. Jei pasidairysite, beveik visų žmonių durys būna medinės. Iš vidaus jos yra šviesios spalvos, nes aš nenorėjau, kad namuose būtų tamsios spalvos. Kaip žinia, jos iškart suėda šviesą, jos neatspindi, ją sugeria. Todėl labai gerai yra pagalvoti apie tokius dalykus, kad namuose būtų šviesu ir jauku. Juk visi namai gali būti tokiais, jei tik mokėsime tinkamai juos įrengti. Durimis visi naudojasi patogiai. Per vidurį padariau akutę, nors ji gal net nebūtina. Juk visai šalia yra ir langelis, taigi, galima tiesiog per užuolaidą pasižiūrėti, kas atėjo ir, jeigu nori, įleisti žmogų, jeigu nenori, neįleisti. Vadinasi, reikia tokių durų dar paieškoti, kuriose nebūtų jokios akutės. Lakas yra gerai apsauganti medieną priemonė, todėl tikiu, kad ir per šalčius, ir per lietų, ir per sniegą mano pagamintos durys išliks patvarios ir atsilaikys šiam medienai pavojingam poveikiui.

1 comment on “Nauji langai

  1. Na langų kainos nėra mažos šiais laikais, iš esmės viskas, kas yra rankų darbo kainuoja daugiau, nei masiniu būdu gamyklose gaminmos prekės. Dabar pati pirkau naujas vitrinas( https://artimart.lt/baldu-gamyba/vitrinos ). Super kokybiškos, modernios, gražios. Vien dėl kokybės verta pirkti ne masinėjegamyboje naudojamus daiktus.

Submit comment

Allowed HTML tags: <a href="http://google.com">google</a> <strong>bold</strong> <em>emphasized</em> <code>code</code> <blockquote>
quote
</blockquote>